Ani po prožitých tragédiích neztratila optimismus

I když byl její otec hvězda Národního, její maminku z něj vyhodili!

Jana Štěpánková (82) už od malička chodila do Národního divadla na představení svých rodičů. Každou tatínkovu smrt na jevišti oplakala a když hrála její maminka Haničku v představení Lucerna, čtyřletá Jana ji k pobavení diváků hlasitě varovala před vodníkem.

Rodinné vztahy naší oblíbené herečky Jany Štěpánkové (82) byly už od počátku velmi komplikované. Narodila se jako prvorozená dcera slavného herce Zdeňka Štěpánka (†71) a skvělé herečky Eleny Hálkové (†78). Je zvláštní, že ačkoliv její rodiče žili trvale v Praze, malou Janu maminka porodila až v Žilině.

Museli utéct ze Slovenska

Její dědeček byl totiž lékař, a v Žilině se mu podařilo za svízelných okolností vybudovat špitál. Jako malinká tam pak občas pobývala. Po vzniku samostatného Slovenského státu v roce 1938 museli všichni její příbuzní Slovensko bohužel opustit. Když jí bylo šest let, rodiče se rozvedli. A i když se otec později oženil a maminka také vdala, zůstali všichni i nadále přátelé. „Prostě se rozešli dva inteligentní lidé,“ komentovala to později Jana. Otcovo nové manželství však

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů
reklama
reklama