Můj čas na kafíčko

Ani třetí manželství nepřineslo Marilyn Monroe žádné velké štěstí!

Můj čas na kafíčko

Dva roky po rozvodu život hollywoodské hvězdy definitivně skončil!

Stala se sice legendou už za svého života, ale v soukromí se Marilyn Monroe (†36) spíš trápila. Platilo to i pro její vztah s dramatikem Arthurem Millerem (†89).

Sláva bývá někdy i krutá a nespravedlivá a vůbec nevyjadřuje skutečnost. Marilyn Monroe se zapsala do dějin jako blonďatý erotický symbol a obecně se mělo za to, že vlastně nebyla ani moc chytrá, jen to zkrátka s muži uměla. Nic z toho ale nebyla tak úplně pravda.

První svatba v šestnácti

Pokud by někdo psal o koktavé brunetce s brýlemi, která si prožila kruté dětství, zato ale měla vysoce nadprůměrné IQ - 168 - a poslouchala klasickou hudbu a četla klasickou literaturu, neřekli byste, že je řeč právě o Marilyn. A přece všechno z toho byla pravda! Navíc bylo nepravé i jméno, jednalo se jen o umělecký pseudonym. V rodném listu měla slavná hvězda zapsáno Norma Jeane Mortenson. Neměla moc šťastné dětství, hlavně kvůli matce, která trpěla psychickými problémy. Kvůli tomu byla na čas malá Marilyn dokonce svěřena do pěstounské péče. V dětství si také prožila sexuální zneužívání. Nevypěstovala si tedy žádný vzor fungující rodiny a proto ani její dospělý soukromý život za moc nestál. Do prvního manželství vstoupila ještě skoro jako dítě, bylo jí pouhých šestnáct let. Byl to účelový krok, protože jinak by se musela jako

Zbývá vám 69% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden