Aťka Janoušková - zlý osud jí vzal otce i lásku

Dcera pražského klenotníka Rudolfa Janouška se odmala věnovala baletu a divadlu. Narodila se jako Vlasta Janoušková (+88), byla dítětem z dobře situované středostavovské rodiny. Od osmi let navštěvovala taneční hodiny primabaleríny Národního divadla, kde pak také dostávala dětské role v baletu, opeře i činohře. 

V roce 1942 musela zlatou kapličku opustit, a to nikoli kvůli menšímu vzrůstu, ten paradoxně nikomu nevadil. Do divadla přišlo anonymní udání, jehož pisatel se divil, jak je možné, že dcera Židovky vystupuje na první scéně. Následoval absolutní zákaz umělecké činnosti. Že dosáhne nezvykle malého vzrůstu, to bylo jasné už v době, kdy

Zbývá vám 85% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS.
Letní sleva!
Namísto obvyklých 20 Kč stojí nyní odemknutí článku pouhých 9 Kč! Kód k odemknutí článku, který od nás obratem obdržíte, můžete také zcela zdarma poslat svojí kamarádce a potěšit ji v letních měsících pohodovým čtením. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 900 10 09. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9001009 je 9 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden