Až poslední vztah Jany Brejchové se obešel bez dramat, hádek a nevěr!

Poté, co jí zemřelo první dítě, projevovala o další miminko až přehnanou péči!

Legendární kráska Jana Brejchová (80) se před kamerou objevila už ve třinácti letech. Úspěšně tím zahájila svoji dlouhou kariéru. Její soukromý život byl stejně bohatý jako herecká dráha.  

Rodina, do které se Jana Brejchová narodila, se postupně hodně rozrostla. Budoucí hvězda přišla na svět jako druhá z celkem osmi dětí. Znamenalo to pro ni později mít tak trochu patronát nad mladšími sourozenci. V době, kdy nejstarší sestra už opustila domov a rodiče se rozcházeli, musela se o své bratry a sestry starat právě Jana. Stávalo se prý, že otec ani matka se několik dnů doma vůbec neobjevili. Bylo tedy na Janě, aby uklidila, uvařila a odvedla sourozence do školky nebo do družiny.

Po natáčení už neměla domov!

V roce 1953 přišli filmaři z Barrandova do jedné základní školy v pražských Kobylisích. Hledali dětské herce do filmu Olověný chléb o životě na pražské periférii za první republiky. Jejich pozornosti neunikla trochu zakřiknutá, ale zajímavá třináctiletá blonďatá slečna. Byla to právě Jana Brejchová, která tehdy získala svoji první filmovou roli. Před kamerou rozhodně nezklamala, mezitím se ale musela rozhodovat o své další budoucnosti. Ze základní školy šla rovnou do zaměstnání. Ačkoliv neuměla psát na stroji, vzali jí jako písařku v podniku Laktos. Vydržela tam tři roky a mezitím už točila další filmy. Okolnosti jí donutily postavit se na vlastní nohy. Když se totiž připravoval film Vlčí jáma, znamenalo to pracovat tři týdny mimo domov. Matka byla silně proti. Tak silně, že když ji Jana neuposlechla, už se neměla

Zbývá vám 81% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden