Až třetí manžel se nezalekl její slávy

Nezdolnou Evu Pilarovou (80) potkalo uplynulých letech mnoho zdravotních komplikací. Začalo to těžkým úrazem, kdy si zlomila rameno a stehenní kost. Po loňské operaci ledvin musela přestat pracovat a před pár týdny skončila dehydrovaná na kapačkách.

Pak zase měli lékaři podezření na leukémii. Naštěstí šlo prý jen o chudokrevnost, kterou trpí od dětství. O to, aby dodržovala předepsaný klidový režim, se stará hlavně její třetí manžel Jan Kolomazník (67).

Dlouho měla smůlu na muže Je až k neuvěření, že úspěšná Pilarová měla dlouho smůlu n a muže. Na konci padesátých let se bezhlavě zamilovala kontrabasisty Milana Pilara. A byl to právě Pilar, kdo Evě pomohl odstartovat její kariéru.

Jednoho dne ji v Praze odvedl do divadla Semafor, kde ji představil dvěma pánům, o nichž se později dozvěděla, že se jmenují Jiří Suchý (88) a Jiří Šlitr (†45). Těm se Evin zpěv tak líbil, že ji angažovali jako oficiální členku divadla.

Pilarová velmi brzy po svém přijetí nazpívala s Waldemarem Matuškou (†76) slavný duet Ach, ta láska nebeská. Netrvalo dlouho a její sláva se téměř dotýkala hvězd. Také už brzy poznala, že manžel její popularitu nedokáže vydýchat.

Manžel emigroval na západ Pilar na kariéru své ženy žárlil a neuchlácholilo ho, ani když mu Eva porodila syna Milánka (58). Chlapečkovi byly pouhé tři měsíce, když zahořklý Pilar během zájezdu do západního Německa emigroval. Zatímco on začínal nový život, Eva musela v Čechách čelit vyšetřování. Nadlouho se před ní uzavřely hranice na západ. Trvalo dva roky, než se domohla rozvodu. Ještě v šedesátých letech se ale zamilovala znovu.

Nedokázala přenést přes srdce, že se chce stát zpěvačkou.

Tentokrát do Pavla Sedláčka (78), kytaristy, skladatele a velkého fandy rock’n‘ rollu. I on neblaze ovlivnil Evinu kariéru. Dostala od soudu roční podmínku Při svém zájezdu na západ si totiž koupil v bazaru ojetý automobil a policie ho později obvinila, že poškodil české devizové hospodářství.

Nakonec dostal osmnáct měsíců nepodmíněně. „Já tehdy dostala roční podmínku na tři měsíce za to, že jsem koupila padesát dolarů,“ svěřila se později Pilarová. Po nějaké době se zamilovala do o čtyři roky mladšího zpěváka Jaromíra Mayera (76) a v roce 1968 si ho na konzulátu v Paříži vzala.

Jenže i Jaromír si brzy začal připadat jako pouhý doplněk slavné ženy. Konec tohoto manželství naštěstí nebyl nijak dramatický. „Když nás rozvedli, šli jsme to zajíst do známé čínské restaurace ve Vodičkově ulici,“ vyprávěla Eva později novinářům.

Brzy věděla, že on je ten pravý Jediný, kdo se nezalekl popularity známé zpěvačky, byl právě tanečník Jan Kolomazník. Toho Pilarová potkala, když hostovala v divadle Alhambra. Sice se spolu nejprve pouze přátelili, pak ale zpěvačka onemocněla těžkou chřipkou a Jan o ni začal láskyplně pečovat. Kolomazník se k Evě během její nemoci nastěhoval a velmi brzy nato ji požádal, aby si ho vzala.

O třináct let starší Pilarovou prý dlouho přemlouvat nemusel. Už od počátku jejich známosti totiž věděla, že Jan je člověk do nepohody, který nikdy nebude na její práci žárlit. Pral, nakupoval i uklízel Navíc to byl právě Jan, kdo Evě nejvíc pomohl, když na konci 80. let onemocněla rakovinou a lékaři jí dávali pouhý rok a půl života.

Už od počátku jejich manželství pral, nakupoval i uklízel. „Hýčkal si mě a já vydělávala,“ odtajnila zpěvačka detaily jejich spokojeného manželství. Jak to ale bude dál, není zdaleka jisté. Eva nyní kvůli svému zdravotnímu stavu nemůže pracovat, což se patrně brzy odrazí na jejich finanční situaci.

Vydrží jim pak ještě manželská idyla?

.

reklama
reklama

Komentáře