Babské rady na očistu střev

Střeva odráží naše stravovací návyky a životní styl. Pokud své návyky řadíte mezi současný průměr, pak vězte, že na tom se svými střevy nejste nejlépe. Jaké máte možnosti napravit svá zubožená střeva pomocí rad našich babiček? Právě nyní, v létě je ideální čas k takovému očistnému režimu.

Grapefruit jedině celý

Jelikož citrusy nejsou plodinou našeho podnebného pásma, neměly by tvořit základ našeho jídelníčku. Nicméně ve zvláštních případech – jako je právě očista střev, můžeme jejich vlastností využít. Jejich nejsilnější stránkou kromě obsahu vitamínu C je schopnost čistit střeva. Tuto vlastnost má plod jako celek, nikoliv jen šťáva. Dejte si každý večer, po vytrávení posledního jídla jeden celý oloupaný citrus. Grapefruit ideálně. Ten se postará o odstranění usazenin a parazitů.

Lněný olej je balzám

Bylinky jsou zázračným prostředkem, který může naše tělo očistit. Vedle citrónu je možné použít odvar z heřmánku, třezalkový nebo lněný olej. Olejové klystýry je vhodné zařadit po citronových. Je to z toho důvodu, že citronový klystýr střeva vysušuje. Na jeden 2litrový klystýr použijte 200 ml oleje. Na obnovení oslabené střevní mikroflóry po klystýru zařaďte jídla bohatá na vlákninu.
Laktobacily se začnou opět s radostí množit.

Detoxikace kořením

Další přírodní plodiny, které pomáhají pročišťovat organismus, jsou bylinky a koření. Mezi ty nejběžněji dostupné patří česnek, černý pepř, koriandr, skořice a zázvor. Česnek je v našich kuchyních takovou samozřejmostí, že není nutné jeho používání podrobněji popisovat. Nešetřete s ním a nebojte se do jídel přidávat syrový, tak si z něj organismus vezme nejvíce. Kromě detoxikačních účinků příznivě reguluje krevní tlak a pomáhá chránit játra před toxiny rozpustnými v tucích.

Karotka se zázvorem

Pokud si budete chtít připravit lehký pokrm plný očistných ingrediencí, doporučujeme karotku se zázvorem. Nakrájíte na kolečka mrkev, vařte jí 5 minut v osolené vodě a sceďte. Orestujte zázvor, česnek a chilli papričku na pánvi a pak k nim přidejte uvařenou mrkev. Vmíchejte kůru a šťávu z limetky, okořeňte lžící koriandru a dvěma lžícemi rajského protlaku nebo kvalitního domácího kečupu. Nakonec ještě ozdobte petrželkou.

Proti zácpě švestky a med

Švestky jsou výborným pomocníkem pro bezstarostné vyprazdňování. Čerstvé, sušené, kompotované, pečené, všechny plní svůj účel. Nejúčinnější je švestková šťáva smíchaná s jablečným moštem. Dalšími plodinami, podporující trávící proces, jsou i meruňky. Dalším darem přírody, který pomáhá s vyprazdňováním, je med. Aby vám pomohl s chronickou zácpou, musíte každé ráno nalačno vypít sklenici vlažné vody s rozmíchanou polévkovou lžící medu. .

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden