Bára a Petr. Napotřetí, ale už napořád

Setkali se v divadle, PETR POLÁK (37) byl však o mnoho mladší, a tak se BÁRA BASIKOVÁ (53) vztahu mezi nimi nejdřív obávala.

Dětství zpěvačky Báry Basikové (53) nebylo tak docela čítankové. Hudební sklony se v ní probudily brzy. Už ve dvanácti letech účinkovala v pořadu Zpívá celá rodina s písničkou Marie Rottrové Markétka.

Do televizního studia ji doprovodili matka, bratr a dědeček. Její nesporný talent rozpoznal právě dědeček, který dívenku od čtyř let vodil do Kühnova pěveckého souboru a posléze do Lidové školy umění v pražské Voršilské ulici.

Bářině matce bylo pouhých devatenáct, když dceru porodila. Byla na mateřství příliš mladá, občas to dceři i naznačovala – totiž že jí malé dítě tak trochu zkomplikovalo život. A to není nic pro uši malé holčičky.

Ta naštěstí měla tvrdohlavost v genech, dokázala zatnout zuby a bojovat o vlastní budoucnost. Úspěšně vystudovala střední ekonomickou školu a po maturitě nastoupila jako ekonomka. Bářinu sólovou dráhu odstartovala náhoda, kdy zastoupila frontmana kapely Precens, který nedorazil na koncert.

Netrvalo dlouho a stala se hlavní zpěvačkou skupiny místo něho. Po čase začala vystupovat se skupinou Stromboli. Obrovský úspěch jí přinesly i muzikály, především životní role Máří Magdalény v rockové opeře Jesus Christ Superstar.

Jenže soukromý život byl pořádně komplikovaný, což zřejmě vyplynulo i z Bářina problematického dětství. Určité období jejího života bylo dosti divoké, což ostatně sama přiznává. Když se v mládí zamilovala do ženatého hudebníka, nešťastnou lásku začala řešit tím nejhorším způsobem.

0088-bara-basikova-anna-basikova

Koketovala s drogami. Tenkrát prožívala složité časy, absolvovala fyzicky náročné koncerty, pracovala jako servírka a nešťastně se zamilovala. Tehdy ji k sobě vzala kamarádka, která bohužel měla doma malou továrničku na pervitin.

Když viděla, jak je zoufalá, navrhla Báře, že by mohla utišit žal omamnými prostředky. Ze začátku to bylo úžasné, ale za čtvrt roku už měla mladá zpěvačka vážný problém. Vážila čtyřicet kilogramů i s postelí a pomalu se začínaly dostavovat abstinenční příznaky.

Z ničeho nic před koncertem padla na zem a tam se pět minut zmítala. Pochopila, že se dostala na dno. A že je třeba říci dost. Přišel začátek devadesátých let. Zpěvačka slyšela naléhavý tlukot biologických hodin.

Byla už v hraničním věku a věděla, že děti chce, ať se děje, co se děje. I kdyby měla kariéru pověsit na hřebíček. Děti si přála už od osmnácti let, a přitom mateřství pořád odkládala. Říkala si: ještě natočíme tuhle desku, ještě pojedeme na jedno turné.

Bara Basikova

.. A pak si řekla: Ne. Chci rodinu! Některé kolegyně se na takové rozhodnutí dívaly s údivem. Začátek devadesátých let byla doba, kdy se sem valily písničky ze Západu, každý se snažil zachránit si kariéru, a naivní Basiková se rozhodla mít děti.

Když se narodila dvojčata, tak si v jednu chvíli pomyslela: Spadla klec, to už se ke zpívání nedostanu. Tatínkem dvojčátek byl Petr Jícha, Bára se za něho provdala roku 1990, porodila mu dvojčata Annu a Marii (24).

Manželství vydrželo sedm let. Velmi brzy po rozvodu se zpěvačka vdala za architekta Jaromíra Pizingera. Byla to tenkrát velká sláva s nevěstou v bílém a okouzlujícími družičkami, Bářinými dvojčaty. Deset let byli Bára a Jaromír spolu, z toho osm let jako manželé.

Na veřejnosti vždycky vystupovali jako harmonický pár, takže zpráva o jejich rozvodu zapůsobila v létě 2006 jako blesk z čistého nebe. Příběh jako z pohádky, to je až Bářino třetí manželství. Po rozvodu číslo dvě se zpěvačka dostala na psychické dno, připadalo jí, že její život přestává mít smysl.

babovresky

Zkrachovalo jí zase další manželství! Nepopsatelně se tím se trápila. Měla pocit, že její život skončil. Bylo jí třiačtyřicet, měla dvě pubertální dcery a vyčítala si, že neustále selhává. Uvažovala desttruktivním způsobem, říkala si, že teď už ji nic nečeká.

Za dva roky byla vdaná a těhotná. To skoro připomíná červenou knihovnu. Její o patnáct let mladší manžel, herec Petr Polák (37), je to nejlepší, co ji mohlo potkat. Přitom na začátku jejich vztahu ji mnoho lidí od této lásky zrazovalo.

Seznámili se v divadle Ta Fantastika, do roka byla svatba. Petr se narodil na Hané, vystudoval konzervatoř a už jako šestnáctiletý hrál v divadle. Objevil se v epizodní roli i v seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Basikovou si vzal za ženu v roce 2008. Zlí jazykové prorokovali jejich vztahu brzký krach. Hrálo jim do karet i to, že Bára se vdávala potřetí a že Polák je o patnáct let mladší. Zpěvačka připouští, že si v začátcích své známosti s Petrem Polákem skutečně položila onu nešťastnou otázku: Co tomu řeknou lidi? Časem přišla na to, že její život nežijí cizí lidé, ale ona sama, a že nejdůležitější je, jak se s o tolik mladším mužem cítí ona sama.

Cítila se báječně! Vztah, kterému všichni prorokovali jepičí život, vydržel dodnes. Bára s hercem, který je o patnáct let mladší, žije už deset let a porodila mu syna Theodora (7). Vzali se počátkem července 2008 na hradě Bouzov.

Bara Basikova, manzel, Petr Polak, syn, Theodor Polak, dcera, krest, kniha

Dodnes Bára říká, že to byla její nejkrásnější svatba, ale zároveň nejdražší. Jenom svatebních koláčků se snědly dva tisíce. Nevěsta na sobě měla princeznovské šaty, které si nechala exkluzivně navrhnout pro tuto příležitost, a Petr si také vytvořil vlastní návrh obleku, ten si pak nechal ušít ve Švandově divadle.

Pro oba to byl úžasný den, který si opravdu užili. Nechali veškerou starost o hladký průběh obřadu i oslavy na příbuzných. Oni dva se věnovali ten den pouze sami sobě. V tu dobu se už pokoušeli o miminko.

Ale teprve když odjeli na líbánky do Portugalska, nastala pravá chvíle. Bára se přestala stresovat a začala odpočívat a těšit se z moře a slunce. Žijí spolu deset let a zatím nenarazili na jediný problém, který by byl nepřekonatelný, nebo na problém, který by byl způsoben věkovým rozdílem.

Jako v každém vztahu mají občas neshody, ale nikdy to nesouvisí s jejich věkem. Navíc Petr jako vzorný manžel nakoupí, uklidí, výborně vaří. A skvěle se stará o syna. Bára si občas přesto klade znepokojivé otázky.

Až bude manžel v nejlepších letech, bude mu čtyřicet pět, tak to bude krásný chlap. A bude mít vedle sebe šedesátiletou paní. Zasloužil by si mladší ženu, myslí si zpěvačka. A partnera tím rozčiluje. Jednou v nějakém rozhovoru dokonce řekla, že časem nechá Petra jít.

Tolik ho miluje, že by mu chtěla dát šanci žít třeba ještě další pěkný život, najít si jinou partnerku, až Bára zestárne. Vrtá jí hlavou, že až jí bude přes šedesát, bude věkový rozdíl markantnější než teď.

Její muž se tehdy naštval. Bral to jako projev nedůvěry, urazilo ho to. .

reklama
reklama

Komentáře