Moje šťastná hvězda

Bára Štěpánová: Utrpení kvůli bývalého muži!

Hrozí jí, že přijde o všechno?

Herečka BÁRA ŠTĚPÁNOVÁ (57) si žije na vysoké noze, jeden čas se dokonce chlubila, že jí manžel dává peníze na dovolenou. Teď ale neustále řeší exekuce. Vyhrabe se někdy z dluhů, nebo skončí jako zkrachovalá hvězda?

Představitelka seriálové Babety Trefné z Ordinace v růžové zahradě se nijak netají tím, že miluje drahé a luxusní věci. „Utrácím hodně. Kabelky, boty, šperky. Nechám si to i kupovat, baví mě, když se o mě muž stará,“ přiznává Bára, že nejen ona sama rozhazuje peníze plnými hrstmi, ale vede k tomu i své partnery. A ti jsou ochotni své vyvolené snést doslova modré z nebe. Není to tak dávno, co vyplula na povrch informace, že honosnou vilu v Zápolanech u Kladna měl financovat současný manžel herečky MIROSLAV BARABÁŠ (55). Aby se Štěpánová cítila dobře, měl si tehdy na nákup nemovitosti půjčit částku kolem 6 milionů korun. Dům však bylo třeba ještě rekonstruovat. A jak sama herečka přiznala, úpravy do anglického stylu byly hodně drahé. „Rekonstrukce trvala déle a stála podstatně více, než jsme počítali,“ uvedla tehdy Štěpánová.

Přestali zvládat své dluhy?

Už v roce 2012 se začalo spekulovat, že manželé zřejmě nezvládají splácet své závazky. Od srpna téhož roku se měl totiž u jejich nemovitosti objevit tzv. zástavní věřitel. Podle výkladu právníka se nemělo jednat o zástavní právo uložené bankou kvůli financování rekonstrukce, mělo jít o vynucený stav. Barabáš, na nějž je dům napsaný, se ale o celé události odmítl bavit, stejně tak Štěpánová, která dokonce zavěsila telefon. Luxusní vila, po které herečka tolik toužila, je velmi nákladná na údržbu. Její měsíční provoz stojí prý přibližně 20 000 korun, což není právě nejméně. Ačkoli si sama Bára vydělává v Ordinaci dost, její manžel na tom zřejmě tak dobře nebude. I když jako podnikatel a muzikant by úplně na mizině být nemusel. Nicméně se zdá, že finanční problémy provázejí pár ne kvůli nedostatku prostředků, ale spíš proto, že si nedokážou odepřít drahé luxusní věci, na které zřejmě nemají.

Ztráta domu by ji zničila

V době, kdy se řešila nejistá budoucnost domu v anglickém stylu, byla prý herečka velmi nervózní, a to i podle kolegů. „Přijde mi, jako by ji něco trápilo, tížilo. Ona o soukromí moc nemluví, ale je teď dost zvláštní,“ uvedl člen natáčecího štábu televize Nova. Nemůže být pochyb o tom, že pokud by herečka o vysněný dům skutečně přišla, zcela by ji to zničilo. Podle našich informací měl být na vilu v Zákolanech vydán v roce 2015 rozkaz k prodeji, což nevěstilo nic dobrého. Barabáš čelil dvěma exekučním příkazům. První byl zapsán v roce 2014 v září na částku 90 000 korun a druhý pak v listopadu téhož roku na 94 406 korun. „Podle katastru nemovitosti jsou proti konkrétnímu dlužníkovi vedeny dvě exekuce, uvedla v roce 2015 mluvčí Exekutorské komory, která ale tvrdila, že o reálném prodeji domu není možné uvažovat, že jde jen o zajišťovací charakter. V současné době je podle katastru stále exekuční příkaz k prodeji nemovitosti aktuální. Manželům se tak dluhy vyřešit zřejmě ještě nepodařilo.

Barabáše si brala na Okoři. Na dotaz, proč zrovna tam, radostně odpověděla, že přece proto, že tam bydlí.

Dlužila na zdravotním pojištění

A není to jen Barabáš, kdo se potýká s exekutory. I sama herečka má finanční problémy. Zřejmě jí bylo milejší nakupovat kabelky, boty a jiné luxusní kousky namísto hrazení zdravotního pojištění. Jak jinak si vysvětlit, že jedna z hlavních tváří Ordinace v růžové zahradě, která bere desítky tisíc měsíčně, nemá na něco tak zásadního, jako je toto pojištění? V roce 2015 dosahoval její dluh výše 26 000 korun. „Každýmu je do toho prd,“ sdělil Štěpánové manžel, který vzal její telefon. „Ona by vám na to stejně neodpověděla. Je to čistě naše soukromá věc,“ rozčiloval se. Co vztah, to potíže s penězi? Druhé manželství Štěpánové skončilo značně nechvalně – rozvodem a následnou exekucí. Jistě, říká se, že za chyby se platí, ale není to v případě oblíbené seriálové herečky už trochu příliš? Jen sotva mohla v 90. letech Bára tušit, v co se její vztah později promění. Podle lidí z jejího blízkého okolí šlo o lásku jako trám, z níž vzešla dcera
DOMINIKA (26). Svůdná zrzka a tehdy movitý podnikatel LUBOŠ RYCHVALSKÝ (52) tvořili pár však jen několik málo let. Déle jim vztah nefungoval, přesto byli ale formálně manželi 20 let a k rozvodu došlo až v roce 2009. Do té doby partneři nic neřešili a to je možná právě ten důvod, proč se nyní Štěpánová potýká s finančními problémy svého bývalého muže.

Majetek neřešili

Lehkovážnost, se kterou oba k rozvodu a dělení majetku přistupovali, se musela nutně dříve či později někde projevit. „Na majetku jsme se dohodli, to vůbec neřešte,“ dušoval se před lety Rychvalský, který tehdy vlastnil několik nemovitostí za miliony korun. Doby hojnosti a úspěchu záhy vystřídalo hotové finanční peklo. Podnikání se přestalo Lubošovi dařit a problémy na sebe nenechaly dlouho čekat. Nejprve musel zavřít čajovnu a v roce 2012 dokonce i svoji luxusní restauraci Dahab. Dluhy rostly do závratné výše a nespokojení věřitelé se začali dožadovat svých peněz. Celá situace nemohla skončit jinak než žalobami, soudními tahanicemi a následnými exekucemi. Podle našich informací je vůči Rychvalskému vedeno hned devět exekucí v celkové výši přesahující tři miliony korun! Štěpánová tak doplatila na chyby svého muže. V dražbě přišla před svátky o svůj byt na Vinohradech a nejspíš doufá, že má nejhorší za sebou. Je to ale skutečně pravda? Podle našich informací trpí herečka strašnými stavy úzkosti, které provázejí záchvaty pláče.

Může za vše její nemoc?

„Mám problém, přijdu na úřad nebo na poštu a paní za přepážkou na mě vyhrkne: Tady to máte špatně vyplněný! A já se rozpláču,“ promluvila o svých potížích Bára s tím, že se jí v tu chvíli zmocní strašná panika. Někdy prý dokonce stačí nepatrná maličkost, aby se začala hroutit. Kvůli tomu dokonce navštívila i psychiatra. Aby se z úzkostmi dalo něco dělat, bylo by potřeba podstoupit terapie, ty však herečka rezolutně odmítá. Zdá se tak, že se svého problému jen tak nezbaví a potíže s úřady bude nejspíš řešit už navždy.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden