Barcelona, město s jedinečnou architekturou

Barcelona je hlavním městem autonomního Katalánska, jedné z mnoha oblastí Španělska. V létě vás budou cestovní kanceláře lákat na zdejší slunné počasí, moře a plážovou pohodu na Costa Brava.

Nebojte se však Barcelonu objevit i v zimě! Teploty se mohou pohybovat mezi 13 a 18 stupni, nicméně slunných dnů bez jediného mráčku je dostatek, a tak si město můžete plně vychutnat i v lednu bez nepříjemných davů turistů a s daleko levnějším ubytováním! Budete tak mít více energie a času na prohlídku historické části města.

V Barceloně můžete obdivovat hned několik originálních staveb, které vás na chvíli vytrhnou z reality a nechají unést do říše symbolů a snů. Takovou stavbou je katedrála La Sagrada Família, dílo slavného architekta Antonia Gaudího, která je nejnavštěvovanější památkou v celém Španělsku a patří ke skvostům kulturního dědictví UNESCO.

Přestože stavba není dokončena (a to se staví přes 100 let!), krása jejího panoramatu bere dech. Prohlídku chrámu si naplánujte raději na ráno, protože i v zimních měsících u něj často bývá fronta. Kousek od centra stojí i další Gaudího práce - Park Güell, který se nachází na téměř na vrcholu kopce.

Ale nezoufejte. Pokud vám již docházejí síly, můžete nahoru vyjet po eskalátoru. Park je poměrně rozlehlý. Jeho centrem je krásné široké prostranství s vyhlídkou, které celé stojí na velkých sloupech. Barcelona nabízí i jiné zajímavostí kromě kulturních památek.

Můžete zde navštívit například některou z tržnic, které se nachází téměř v každé čtvrti. Mezi nejznámější patří Mercat de la Boqueria, která se nachází v polovině velice známé ulice La Rambla. Tato tržnice je ráj pro všechny gurmány.

Jsou zde stovky stánků, ve kterých obchodníci nabízí obrovské množství čerstvého i sušeného ovoce, zeleniny, mořských plodů, masných výrobků a voňavého koření. Pokud už na vás shon velkoměsta bude příliš, zajeďte si kousek za město do Poble Espanyol, čili Španělské vesnice.

Ohrazený prostor středověké vesnice je rozdělen na malé čtvrti, které zobrazují historické styly a architektonické odlišnosti domů z různých částí Španělska. Každoročně se zde konají představení flamenca, výstavy a festivaly.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden