Barevná Sardinie

Kouzelný ráj

Je druhým největším italským ostrovem, zároveň ale tím nejkrásnějším. Ne nadarmo se jí přezdívá evropský Karibik.

Průměrná teplota v září se na ostrově pohybuje okolo 27 ºC, průměrná teplota vody je 26 ºC.  Týdenní pobyt s plnou penzí včetně letecké dopravy pořídíte od 25 490 Kč za osobu.

Milovníci krásné přírody, historie i dobrodružství si na Sardinii rozhodně přijdou na své. Ať se vydáte na sever, nebo na jih ostrova, vždycky máte co poznávat.

To, co jinde nenajdete

Hlavním a také největším městem ostrova je Cagliari, kde najdete nádherný přístav, bohatý noční život i nádherné pláže. Dominantou Sardinie jsou ovšem takzvané nuraghy, kruhové stavby z kamenů, z nichž některé jsou staré až tři a půl tisíce let.

Jinde na světě nic podobného neuvidíte, přitom zde na ostrově se jich nachází více než sedm tisíc. Těm, kdo chtějí na ostrově poznávat zejména historii, proto doporučujeme navštívit archeologickou lokalitu Su Nuraxi nedaleko Barumini. Naleziště je součástí světového dědictví UNESCO.

Navštivte místní národní park

Parky a rezervace tvoří celou jednu čtvrtinu ostrova, a proto ti, kdo si potrpí spíše na přírodní krásy než na historii, by si neměli nechat ujít Národní park Gennargentu či geominerální park Parco Geominerario Storico e Ambientale della Sardegna. Oba parky skýtají neuvěřitelně krásné scenérie.

To pravé dobrodružství najdete na pobřeží

Toužíte po menším či větším dobrodružství? Udělejte si výlet na nejvyšší vrchol ostrova Punta La Marmora, který se nachází v nadmořské výšce 1834 metrů. Oblíbeným cílem turistů jsou rovněž skalní stěny Arbatax, které lákají horolezce
z celého světa.

Všechny krásy ostrova

Kdo na Sardinii hledá především odpočinek, jistě ocení Smaragdové pobřeží neboli Costa Smeralda, nacházející se na severozápadě ostrova. Za návštěvu stojí i nejhonosnější a nejluxusnější letovisko na ostrově Porto Cervo, kde se také nacházejí vyhlášené bary a restaurace.

Své nezaměnitelné kouzlo mají i města Alghero, kterému se říká malá Barcelona, či Oristano. A co byste měli na ostrově ochutnat? Místní specialitou je a carraxiau, jehně pečené v zemi, a také ovčí sýr fiore sardo. Výborný je i sardinský chléb a za ochutnání stojí i místní pivo, na které Sardinci nedají dopustit.

reklama
reklama

Komentáře