Barvené vlasy: Co dělat, aby byly dlouho krásné?

Pokud pravidelně měníte odstín svých vlasů, jistě to znáte. Čerstvě po barvení je tón i kvalita kadeří dokonalá. Za pár dní ale nadšení opadne.

Vlasy jsou matné a barva se z nich postupně velice rychle vymývá. Co s tím?

S žehličkou opatrně

Pokud máte vlasy už více šedivé, nebo je barva odrostlá a chcete odrosty zakrýt, musíte použít permanentní barvu. Ta by neměla obsahovat silikony, protože ty nejsou rozpustné ve vodě, a tudíž vlas jen obalí, ale neobarví.

Za vyblednutím barvy mohou být také levné nebo nevhodné šampony nebo to, že věnujete příliš velkou pozornost tepelné úpravě svých vlasů. V tom případě byste měla na čas omezit jejich žehlení nebo naopak kulmování, aby se vlasová vlákna zocelila.

Šetrné barvy

Nejlepší samozřejmě je, nebarvit si vlasy sama doma, ale svěřit péči o ně do rukou profesionála. Ten má k dispozici kvalitní, vysoce pigmentované barvy a vybere nejlepší odstín, který vám bude sedět nejvíc.

Pokud si návštěvu u kadeřníka nemůžete dovolit, vybírejte alespoň takové barvy, které neobsahují příliš mnoho amoniaku a peroxidu. Po obarvení nezapomeňte vlasy ošetřit vyživující a hydratační maskou. Speciální péče totiž výrazně prodlouží životnost barvy.

reklama
reklama