Práce má Tereza Kostková (48) až nad hlavu. Kolikrát se nestíhá pořádně najíst ani vyspat. Volno si musí plánovat na rok dopředu. Navíc ročně obvykle najde maximálně dva týdny k odpočinku, víc si dovolit nemůže.
Dokonce ani během dne si pro sebe nenašetří víc než půlhodinu. Co by prý dala za to, aby si mohla aspoň jednou týdně vyjít na delší procházku a utřídit si myšlenky. Vysoké pracovní tempo jí ale nijak zvlášť nevadí.
Je ráda, že má práci a že může být poblíž svých fanoušků, kteří jí rádi a často vyjadřují podporu. Podporuje ji ale samozřejmě i její manžel, herec Jakub Nvota (48), který ovšem také mívá plný diář.
Ale ne tak plný jako jeho žena. Aby Tereza Kostková mohla stále naplno pracovat a aby tím její rodina netrpěla, platí si drahé psychoterapie, na které pravidelně dochází. Bez nich by to prý nešlo.
Zároveň ale upozorňuje své fanoušky a fanynky, že chodit k psychoterapeutovi není žádná ostuda. Může to totiž zachránit psychické zdraví a zároveň duševní hygiena pomáhá udržet mysl zdravou.