Bez svých dvou Jirků nedokázala žít

Svého muže doslova vyrvala ze spárů armády. Na vojenské správě se místo něj hlásila do služby.

Obvykle v této rubrice používáme slovesa v množném čísle. Růžičkovi byli taky samozřejmě pár, ale šéf v něm byl vlastně jenom jeden. Paní Helena.

A tak se stalo, že zatímco o herci a režisérovi Jiřím Růžičkovi toho v oficiální literatuře mnoho nenajdete, život jeho manželky vážní životopisci i autoři bulvárních kauz zmapovali od první do poslední minuty.

Holka z Faustova domu

Vědělo se třeba, že se narodila ve slavném Faustově domě na Karlově náměstí v Praze. Že jen náhodou unikla smrti při velkém bombardování Prahy během 2. světové války.

Že se ve čtyřech letech poprvé objevila ve filmu jako jedno z Kudrnových dětí v černobílé Babičce. Že odmalička chodila na balet a dotáhla to až na prkna Národního divadla.

Cigarety jí kupovali rodiče

A taky, že kouřila od dětských let. Vždycky upozorňovala, že to bylo se souhlasem rodičů, kteří ji dokonce zásobovali cigáry.

Prý aby měli nad jejím kouřením přehled. Možná, že se díky tomu rychleji stala

Zbývá vám 77% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden