Můj kousek štěstí

Bez vady na kráse

Pupínky se řídí zákonem schválnosti, objeví se, když je nejmíň potřebujete

Ráno vstanete a zjistíte, že vaše čelo, bradu nebo jinou část obličeje „zdobí“ červený pupínek. Jak ho zamaskovat tak, aby byl skoro neviditelný?

Někdy ani ten nejlepší korektor nic nezmůže. Přesto se můžete o zamaskování pupínku pokusit. Chce to jen dodržet správný postup.

Led proti zánětu

Rozhodně nezkoušejte pupínek mačkat. Jako první krok použijte kostku ledu a několikrát s ní postižené místo potřete. Ledování zpomalí nebo úplně zastaví hrozící zánět a pomůže zmenšit otok. Pak chvilku počkejte, aby se kůže stihla prokrvit.

Nanášení pudru štětcem provádějte jen velmi jemnými dotyky.

Vrstvení make-upu

Pak aplikujte na pleť make-up s lehčí texturou. Můžete také použít lehký minerální make-up, který má krycí schopnost a umožňuje pleti dýchat. Pokud je to potřeba, klidně i ve dvou třech tenkých vrstvách.

Pak si teprve vezměte na pomoc korektor, který by měl mít stejný odstín jako make-up. Nejlepší je nanést ho tenkým štětečkem a opravdu jen na místo, kde je potřeba. Pak ho lehounce vklepejte do okolní pleti prstem do ztracena.

Pudrová clona

Nechte vše důkladně vstřebat a nakonec všechny vrstvy make-upu a korektoru zafixujte pudrem. Zvolte buď opět odstín shodný s make-upem, či transparentní.

Štětečkem ale nepřejíždějte sem tam po obličeji, spíš jen jemně a důsledně ťupkejte na místa, která potřebují fixaci a zmatnění. Během dne se snažte odolat pokušení dotýkat se zamaskovaného místa, vaše snaha by přišla vniveč.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden