Biotin pro krásu

Mluví se o něm jako o vitaminu krásy a najdete ho v kosmetických přípravcích i potravinových doplňcích. Potřebují ho vaše vlasy i nehty.

Co umí „háčko“

Jde o vitamin H, který se řadí do skupiny vitagenů, látek, které fungují jako stavební materiál buněk. Je běžnou součástí některých potravin. Obsahují ho například vaječné žloutky, rýže, játra nebo jedlé kaštany a luštěniny.

Pleť chce krém s biotinem.

Písmeno H v názvu není náhodou. Pochází z německého slovíčka Haut, tedy kůže. Jeho nedostatek se totiž objevuje především na pokožce a pak také na vlasech nebo nehtech.

Je zle, když chybí

Příznaků jeho nedostatku je mnoho. Když chybí v těle vitamin H, poznáte to na kvalitě vlasů, které jsou bez lesku, třepí se a lámou. Jde to ruku v ruce s tvorbou lupů i vypadáváním vlasů.

Nedostatek „háčka“ se odrazí i v podobě třepících se nehtů, zašedlé, citlivé a suché pleti. V neposlední řadě se odrazí i na psychice, únavě nebo nechutenství. Pokud máte pocit, že vás trápí tyto neduhy, pomoc se přímo nabízí.

Chtějte to s biotinem

Kromě správného jídelníčku je ideální volbou sáhnout pro potravinových doplňcích, které jsou komplexní. Ideální je poradit se přímo v lékárně. Na trhu jsou i šampony a kondicionéry s obsahem biotinu, které posilují vlasy, dodají jim lesk i objem.

Biotin hledejte i v pleťových krémem a v péči o nehty. Ideální je začít s kúrou po zimě, kdy je kvalita vlasů, pleti i nehtů zasažena nejvíc.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden