Proslavily ho postavy Chřestýše z filmu Ro(c)k podvraťáků nebo „duchařský“ zlosyn ze seriálu Duch.
K temným postavám nejrůznějších padouchů je rodák ze srbského Bělehradu Predrag Bjelac (63) přímo zrozen, protože měří bez pěti centimetrů dva metry a jeho démonický vzhled je nepřehlédnutelný.
Potomek vojáka do armády nechtěl
Objevil si díky němu i v mnoha světově známých filmech, včetně takového trháku, jako byl Harry Potter a Ohnivý pohár, ale prý by si už s chutí zahrál nějakého seriózního muže, aby ukázal, že jeho rejstřík je mnohem širší.
Světem cestuje za prací i za dcerami
Herecký talent zdědil po svém dědečkovi, ale jinak vyrůstal v rodině jugoslávského důstojníka, ovšem jeho samotného vojenská kariéra nelákala. Raději odešel do Čech, kde se pak také seznámil se svou první ženou, původem také Srbkou. Z tohoto manželství má dcery – dvojčata.
Dnes už sedmnáctileté slečny ale odešly po rozvodu spolu s matkou zpět do Srbska a Predragu Bjelacovi tak nezbývá, než aby pendloval mezi Českem a svou rodnou zemí, protože jim chce být co nejvíce nablízku. Naštěstí je na cestování zvyklý i díky své profesi, neboť skvělá jazyková vybavenost mu přihrává plno příležitostí při natáčení v cizině. A mnoho pracovních povinností má stále i u nás a v Srbsku, i když zatím marně čeká na vysněnou charakterní roli.
