Blíží se definitivní konec v Ulici?

Bude muset z televize odejít proti své vůli?

I když je herečka Jaroslava Obermaierová (73) v nekonečném seriálu jednou ze stálic, bez které si diváci Ulici ani nedokáží představit, zdá se, že se v poslední době začíná pomalu, ale jistě schylovat k jejímu odchodu.

Ne, že by se snad sama herečka hodlala ukončit své působení v seriálu, který ji vynáší pořádný balík, jak se ale zdá, tvůrci už se asi nemohou dívat na to, jak oblíbená herečka trpí. Ačkoli se totiž Jaroslava stále snaží působit na své okolí tak, jako by ji nic netrápilo a byla plná energie, stejně všichni moc dobře vědí, že jí nebylo do vínku dáno tak pevné zdraví, aby tento namáhavý pracovní koloběh, který si nastavila, dokázala ustát.

Ztrácí se před očima Nelze si totiž v poslední době nevšimnout, že se Obermaierová, alias „drbna Nyklová“, rychle ztrácí před očima a zdá se, že její zdraví je čím dál tím více chatrné. Však už dlouhou dobu trpí obrovskými bolestmi páteře, které jí dokonce tlačí až na střeva a ona tak nemůže ani pořádně jíst a netěší ji ani to, že zhubla nadbytečná kila, o čemž celý život snila.

„Celý život jsem chtěla zhubnout, ale moc to nešlo, a teď když je mi to jedno, mám o čtrnáct kilo míň. Radši bych byla tlustá a zdravá,“ posteskla si herečka. O to horší celá situace je, že na to, aby se cítila lépe potřebuje velmi drahou léčbu v řádech statisíců.

Zdraví jako na houpačce Nejhorší na celé situaci však je to, že je to s jejím stavem jak na houpačce, což jí sem tam dodává naději. Ve dnech, kdy je jí lépe, se klidně vydá na dovolenou nebo pro změnu vezme nějaký nový kšeft.

Stalo se to tak například v době, kdy přijmula nabídku na účinkování v muzikálu Kvítek mandragory. To tehdy byla na dovolené, cítila se skvěle, ale netušila, že jen za několik málo dní se jí opět přitíží.

Nedá si říct Jenže to by nebyla Jaroslava, kdyby své slovo nedodržela, a i tak nadále nehrála. Divadlo a lidé, se kterými hraje ji prý dobíjejí energií, a právě když pracuje se cítí nejlépe. Naopak když se ráno probudí anebo když se vrací domu, cítí se šíleně unavená a na dva pracovní dny potřebuje vždy jeden odpočinkový.

Celá tato situace jistě může být už pro tvůrce Ulice velmi znepokojující. Vždyť už kdysi udělali kvůli Jaroslavě velké ústupky. Když si před rokem a půl vyšla do lesa a zlomila si nohu a následně přerazila kousek páteře, dlouhou dobu zůstala v nemocnici a štáb seriálu za ní jezdil natáčet, a dokonce přizpůsobil jejímu zranění i děj Ulice.

Jenže v poslední době se nekonečný seriál vyvíjí tak, jako by už měl drbně Nyklové brzy odzvonit konec. Konec role? Její seriálový příbuzní se pomalu vytrácejí a už ani její dějová linka není příliš zajímavá.

Snaží se tak scenáristé pomalu diváky připravit na to, že Obermaierová skutečně brzy skončí? Sama by si to asi nepřála, ale lidé v jejím okolí ji mají jistě rádi a možná budou muset sami zakročit, aby dokázali její zběsilé tempo zastavit, a ona konečně trochu zvolnila.

Co bude teď dělat? Jaroslava má ale také samozřejmě strach z toho, že pokud by jednoho dne skončila v Ulici, nebude na tom tak skvěle po finanční stránce. Nicméně i tak by ji stále zůstala k důchodu nějaká ta práce v divadle.

Navíc by si mohla konečně více užívat pohody na chalupě a také trávit čas se svým nemocným synem Jaroslavem, který je na ni dodnes dá se říct závislí, a ona se o něj musí od rozvodu s Richardem Čechem starat sama.

Už i kvůli němu se asi Jaroslava rozhodne sama trochu zvolnit. Vždyť peníze nejsou všechno a jistě by si nepřála, aby se naopak její syn musel velmi brzy začít starat o ni. Protože to by nastala velmi komplikovaná situace.

Rozhodně se však nemusí bát toho, že by na ni diváci nějak zanevřeli. Z jejich srdcí už se jistě jako skvělá Nyklová nikdy nedostane.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden