Bohdalovou drze podvedl její vlastní bankéř! Máme nové informace!

Přišla o obrazy i o 5 milionů korun! Teď má jen holé zdi a prázdné bankovní konto! Odnese to zdravím?

Místo vzácných uměleckých děl jí zbyly jen  oči pro pláč! Jedna z nejznámějších hereček  Jiřina Bohdalová (86) se nechala pořádně nachytat a za svou slepou důvěřivost přišla o pěkný balík peněz! Proč jí lidi k tomu navíc nadávají? A uvidí ještě někdy svoje peníze?

Chtěla investovat do umění, aby tu něco zanechala svým vnukům. Teď ale nemá herečka Jiřina Bohdalová (86) ani známá díla, ani peníze! Nechala se totiž oklamat svým vlastním dlouholetým osobním bankéřem Radkem Pokludou (45), který se celých osm let staral o hereččiny finance, a dokonce ji i jako přítel doprovázel na pohřeb herečky Jiřiny Jiráskové (†81) do Divadla na Vinohradech. „Nebudu se k tomu vyjadřovat. Jsem prudce zklamaná z toho, jak jsme byli ochráněni. Je mi trpko,“ svěřila se zdrcená Jiřina. Situace je o to smutnější, že celý obchod se odehrál přímo na půdě Komerční banky na Václavském náměstí v Praze. Jiřina tak neměla sebemenší důvod mu nevěřit.

Podvodník frnknul do zahraničí!

Právě to se jí ale vymstilo, protože tři padělané obrazy od malířů Filly, Zrzavého a Slavíčka jako údajné propadlé bankovní zástavy jiných klientů banky celkem za pět milionů korun putovaly z jejího obývacího pokoje přímo na policii. A osobní bankéř zatím frnkl kamsi daleko do zahraničí. Jestli se momentálně sluní na plážích v Istambulu nebo na Fidži, kde byl údajně viděn, zůstává otázkou. O tom, že by ale umělecká díla byla podvrhem, prý neměl nejmenší tušení. Ale vždy, když přišel herečce na účet větší obnos, nabízel jí výhodnou investici. Jenom obraz českého kubického malíře Emila Filly, Zátiší s dýmkou a hrozny, bylo ohodnoceno na tři a půl milionu a herečka za něj nakonec zaplatila 1,95 milionu. Umění se přitom Pokluda nikdy nevěnoval. Za to šéfoval několik let kolotočům v bývalém Sovětském svazu. Jiřina navíc neměla sepsanou žádnou písemnou smlouvu. Veškerá jednání prý probíhala jen ústně. Nebylo jí to podezřelé? Jak se zdá, podezřelé to nebylo ani dalším celebritám. Kromě režiséra Ivana Zachariáše a ředitele rádia

Když ne na umění, tak na šperky slyší každá žena!

Impuls Jiřího Hrabáka třeba zpěvačce Haně Hegerové (85). „Pana Pokludu jsem poznala, když jsem přestoupila do Komerční banky.

Není ani jediná, kdo se nechal napálit

„Nikdy jsem neuměla zacházet s penízky a tehdy jsem jich vydělávala docela dost, takže jsem byla vděčná za spolehlivého osobního bankéře,“ zastala se bývalého zaměstnance banky sama Hegerová s tím, že obrazy od něho nikdy nekupovala, ale jednou jí sehnal prstýnek s briliantem, který později darovala, takže jeho pravost už nezjistí. Šperky si prý koupila i zpěvačka Helena Vondráčková (70). Ta ale nechala okamžitě šperky ověřit a ocenit a vše sedělo s tím, že ji Jiřina varovala, aby si dali pozor. Herečka Dagmar Havlová (64) zase prý raději nikdy nekupuje zajíce v pytli a její šperky jsou tak určitě pravé. Zdá se, že tohle je jen špička ledovce.

Odnese to herečka vlastním zdravím?

Jak dlouho může tohle vydržet? „Těžce a poctivě jsem pracovala, abych tu vnukům něco zanechala. Raději nad tím nepřemýšlím, aby se mi neudělalo špatně. Předala jsem celou věc právníkovi,“ přiznala herečka. Trestní oznámení už podala na bývalého kolotočáře i samotnou komerční banku. To ale nejsou jediní podezřelí v celém případu. Stopa vede k majiteli aukční síně  Historie Praha Petru Dědkovi. „Nevím, zda ty obrazy byly pravý, nebo levý, ale nechával jsem si na ně dělat posudky,“ tvrdí Majitel aukční síně s tím, že si už nepamatuje, kolik takovým obrazů Pokludovi prodal. V případu je zapletená i Marie Pospíšilová, které už v minulosti bylo odebráno razítko znalce. To ji ale v dělání odhadů nezastavilo, protože si vyrobila svoje vlastní v podobě čtyřlístku s vysvětlením, že teď jsou její posudky ještě daleko kvalitnější, než byly v devadesátých letech.

Toužila po životě z Chalupářů i ve skutečnosti.

Místo něj snáší nadávky Jiřina!

Smutné je, že když si pro ni policie přišla přímo do divadla, že má podezření, že se stala obětí trestného činu, lidé ji ještě uráželi. „Hamižná baba potřebuje utratit své miliony, které snadno nabyla estrádami a večerníčky. Prý se nadřela,“ nechal se také slyšet jeden ze závistivců s vysvětlením, že běžný člověk nikdy nevydělá průměrným platem takové peníze a vnukům tak bez přičinění spadne do klína bohatství, několik mega. Jak tohle zapeklité drama nakonec dopadne?

Už málem jednou skočila na lep! Komu?

To není ale zdaleko poprvé, co se Jiřina nechala napálit. Tenkrát ale ještě vyvázla bez újmy. Kdysi totiž chtěla koupit malebnou chatičku nedaleko Dobříše, která byla několikrát vidět o oblíbeném českém seriálu Chalupáři. Řeč je přímo o domečku, ve kterém Jiřina jako vesnická drbna Dáša Fuchsová bydlela. Chatička se jí tenkrát natolik líbila, že se několikrát ptala jejích majitelů, jestli neuvažují o prodeji. A to i přesto, že domek nestál přímo v seriálové vesničce Višňové (v seriálu jako Třešňové), ale asi čtrnáct kilometrů od ní. „Jiřina byla tehdy z chaty nadšená. Má obrovský pozemek a je k celoročnímu užívání,“ prozradila jedna ze sousedek. Dnes už může herečka děkovat, že se manželé z Prahy nedali ukecat a útulnou chatu si nechali. Před čtyřiceti lety totiž byla možná dokonalou oázou klidu, ale dnes je totálně zastavěná. Z jedné strany stojí stará zástavba a hned za ní se tyčí vysoké paneláky a rušné obchody, díky kterým je  na ulicích velký provoz. Ať dělá, co dělá, vypadá to, že Jiřina prostě nemá na rádoby výhodné koupě čuch.

reklama
reklama