Bojí se o život svého táty!

Ačkoli má otec Simony Stašové (62), Břetislav Staš (88), zdravotní problémy už dlouho, v loňském roce došlo k nečekanému kolapsu. Herečka se o svého tátu velmi bála a bohužel ani nyní si nemůže ohnivá zrzka od věčných obav odpočinout.

Vloni v listopadu proběhla médii informace, že Břetislav Staš prodělal těžký kolaps a musel být urychleně převezen do nemocnice. Nejčastěji se hovořilo tom, že došlo k selhání srdce nebo mozku. Nikdo z rodiny se k jeho stavu nechtěl vyjádřit a tak dlouho nebylo jasné, co přesně prvního manžela Jiřiny Bohdalové (85) trápilo.

Podle personálu z nemocnice mělo jít o selhání srdce, Staš ale prý velký bojovník a o svůj život se rval jako lev. Aby také ne, donedávna byl velmi činorodý, až v létě 2016 začal mít první zdravotní problémy.

„Táta má trochu skřípnutou páteř. Lékaři do toho ale nechtějí v žádném případě jít, protože říkají, že operace se zdaří, ale bojí se, že už ho v těchto letech neprobudí,“ uvedla později Simona Stašová. V tu dobu bohužel ještě netušila, že záhy udeří mnohem vážnější problémy než byly ty s páteří.

Herečky stále mlčí

Maminky Simony Stašové se i přes svůj věk těší dobrému zdraví, což je pro její dceru obrovská úleva. Může tak veškerou svou pozornost soustředit na těžce nemocného tatínka doktora přírodních věd.

Podle našich informací měl být Břetislav Staš přesunut do speciálního zařízení kvůli nemoci, která ničí nejen jeho, ale i rodinu. Nejde však o nemocné srdce, jak by se dalo předpokládat ani o skřípnutou páteř, o níž před časem herečka mluvila, ale o nemoc mnohem vážnější bez šance na zlepšení.

„Simony tatínek má Alzheimera v poměrně pokročilém stádiu. Je ve specializovaném sanatoriu, kde je o něho skvěle postaráno a Simona za ním pravidelně jezdí,“ uvedla kolegyně slavné herečky. Sama Stašová se k celé události ale odmítá vyjadřovat.

„Mám teď úplně jiné starosti,“ vzkázala a nikdo se jí nemůže divit. Vždyť v případě Alzheimerovy nemoci je naprosto jasné, že se tatínkův stav už nikdy nezlepší. A to pro ni musí být velmi těžké.

Snáší to velmi těžce

Podle kolegů z divadla nese zdravotní stav milovaného tatínka herečka velmi špatně. Jakékoli další komplikace ji neuvěřitelně ničí, když se prý dozvěděla o Alzheimerovi, byla naprosto zdrcená.

„Snaží se to brát, jak to je, ale tatínka velmi miluje a samozřejmě, že to pro ni není jednoduché. A pokud vím, tak i Jiřina je z toho hodně smutná,“ dodala kolegyně obou hereček. Stašová se tak měla upnout na svou práci a rodinu, aby vytěsnila z hlavy černé myšlenky týkající se budoucnosti jejího otce.

Je si moc dobře vědoma, že už nikdy nebude tím, kým býval a to je něco, na co se zkrátka jen těžko zvyká. Navíc má svém okolí mnoho případů, kdy tato nemoc postihla její herecké kolegy. Ví proto velmi dobře, kam může krutá choroba postoupit.

Pečuje víc o své zdraví

Zdravotní problémy tatínka jsou na jednu stranu pro herečku i velkou motivací, aby žila lépe a více pečovala o své vlastní zdraví. Břetislav Staš má totiž kromě jiného potíže se žílami na nohou.

Herečka se svěřila, že právě to ji možná nakonec přiměje přestat kouřit. „Dívám se na tátovy nohy a říkám si, že je budu mí taky všelijak zbarvený. A to táta nekouří. Přestal v 57 letech,“ svěřila se Stašová s tím, že ona sama se ke skoncování se zlozvykem nemůže stále odhodlat. Zkusila to už několikrát, ale pokaždé si zas znovu zapálila. Nyní má opravdu velkou motivaci...

reklama
reklama