Bojuje s těžkou nemocí

Co horšího může potkat herečku a moderátorku, než že přijde o hlas či sluch? Své by o tom mohla vyprávět Tereza Kostková (40), která po svých slavných rodičích Petru Kostkovi (78) a Carmen Mayerové (72) zdědila nejen talent a krásu, ale také poměrně vážnou chorobu.

Nějaký čas se zdálo, že se snad děsivé rodinné prokletí krásné brunetce vyhne, nyní se ale začala nemoc projevovat nemalou silou a herečka s ní musí začít bojovat. Co je ale horší – Kostková tuší, že v dospělosti s nemocí bude muset nejspíš bojovat i její jediný syn Antonín (8).

Čeká ji další operace

Kostková se snaží své problémy zlehčovat. Oboustranná nemoc uší tzv. otoskleróza ji však podle blízkých velmi děsí. Jedná se totiž o chorobný proces postihující oblast vnitřního ucha a jediné možné řešení je podstoupit operaci.

V současné době má herečka jeden zákrok již za sebou a čeká ji další. Operace prý byla úspěšná, přesto stále není zcela v pořádku. V běžném životě ji prý poloviční hluchota za až tak netrápí, v práci je to ale o poznání horší.

„Dělají mi problémy zejména velmi hluboké tóny,“ svěřila se Kostková s tím, že například během taneční show StarDance hodně trpěla. Hlasité tóny ji prý doslova trhaly uši. Jako správná profesionálka ale na sobě nedala nic znát a diváci tak neměli šanci zjistit, že má nějaké problémy.

Hrozné rodinné prokletí

Tato vzácná nemoc se dědí z generace na generaci. Lékaři u moderátorky otosklerózu objevili krátce po jejích třicátých narozeninách. Od té doby se údajně její sluch jenom zhoršoval.

Bohaté zkušenosti s částečnou hluchotou mají prý i její rodiče, sourozenci a další široké příbuzenstvo. Kostková tak doufá, že tato nepříjemná rodinná zátěž mine jejího jediného syna a on nebude muset stejně jako nyní ona, v dospělosti řešit vážné problémy se sluchem.

Ovšem vzhledem k tomu, že zatím se nikomu z její rodiny nemoc nevyhnula, je velmi pravděpodobné, že bude mít jednou podobné potíže i on.

reklama
reklama

Komentáře