Bolek Polívka: Po roce má stále velké bolesti!

Borelióza mu dala pořádně zabrat

Herec a komik BOLEK POLÍVKA (67) v důsledku štípnutí hmyzem prodělal před rokem zákeřnou lymskou boreliózu. Z nemoci se sice naštěstí úspěšně vyléčil, následky ho však trápí dodnes.

Podle lékařských výsledků by měl být herec zcela zdráv, sám ovšem připouští, že se tak rozhodně necítí. „Nemoc jako takovou se podařilo překonat,“ řekl Bolek s tím, že následky stále pociťuje. „Trošku mě bolí ty… Já ani nevím, jak se tomu říká! Prostě mě to bolí při chůzi,“ prozradil herec, který si dodnes přesně nevybavuje, jak k borelióze přišel. „Zřejmě mě musela kousnout nějaká muška, klíště to rozhodně nebylo,“ vzpomíná a dodává, že si myslel, že po roce bude mít určitě od následků klid. „No, není to tak, bohužel,“ bere herec věci tak, jak jsou.

Tří týdny byl odkázán na lůžko

Nenápadné zdravotní potíže, které začaly na konci léta 2015, vyústily v drsnou diagnózu, která Bolka vyřadila úplně z provozu. „Mně se to nějak nezdálo a pořád mě to nějak bolelo, ale vždycky jsem to během představení rozcvičil. Potom jsem ale šel někam na kontrolu a tam mi oznámili: lymská borelióza,“ svěřil se herec. „Tři týdny jsem chodil do brněnské nemocnice na antibiotické kapačky,“ popsal léčbu Polívka a dodal, že ho šíleně bolely klouby a hlava. Bolek byl jedním ze tří a půl tisíce Čechů, které toto bakteriální onemocnění ročně zasáhne. Bohužel, na rozdíl od klíšťové encefalitidy neexistuje proti borelióze očkování. Pokud by Bolek nevyhledal včas lékaře, mohl skončit mnohem hůř.

Snaží se tím netrápit

„Mohu být rád, že to takhle dopadlo, jsou lidi, kteří po borelióze skončí třeba i na vozíku,“ říká o svých následcích herec a dodává, že nejlepší je vrhnout se do práce. A to také po pobytu v nemocnici udělal. „Se synem Vladimírem jsme měli premiéru divadelní hry a chystá se pár věcí do filmu, ale o tom raději nebudu mluvit, abych to nezakřiknul,“ míní komik, o němž se aktuálně říká, že řeší krizi ve vztahu.

reklama
reklama