Bróďa dobýval ženská srdce nesmělostí

Když sedával v náručí se svým milovaným jezevčíkem Hugem v zahradě své chalupy ve vísce Slunečná u České Lípy, rád říkával: „Myslím, že člověk si má z věcí, na které je krátký, dělat legraci. To je jediná obrana.

Brodský se narodil v Hrušově v Ostravském kraji. Otec jako pojišťovací úředník dokázal rodinu dobře zabezpečit, a možná i proto se maminka mohla věnovat ochotnickému divadlu. Malého synka často brávala s sebou a on právě tam, na provizorním jevišti místního hostince U Struhár, dělal své první kroky. Ne však herecké, ale taneční! Bróďa (†81), jak mu kamarádi říkali, se totiž zamiloval do stepu. Jeho vzorem a velkou inspirací byl právě taneční mág Fred Astaire (†88). Když mu bylo čtrnáct let, odstěhoval se s rodiči do Prahy. Dostudoval gymnázium a v roce 1940 nastoupil do herecké školy při divadle D40 E. F. Buriana (†55), aby se jako tanečník zdokonalil. Jeho tehdejší učitelka Nina Jirsíková (†68) na něj dlouho vzpomínala jako na

Zbývá vám 84% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden