Brodský mu vzal míru na rakev

Při cestě do školy sem tam potkával medvěda

Ten si ale uměl užívat života. To vás možná taky napadá, když kolegové vzpomínají na oblíbeného baviče kolektivu a vyhlášeného sukničkáře Josefa Bláhu. Takový konec, jaký mu připravil osud, si snad ale nezasloužil.

S oblibou říkal, že on, kluk narozený na samotě ve Slovinsku, přežije úplně všechno. Kdo jiný se taky může pochlubit tím, že při cestě do školy sem tam zahlédl živého medvěda.

Zlom přišel ve foyeru Národního divadla

Zlom v jeho životě nastal v okamžiku, kdy se rodina přestěhovala do Československa. Rok žili v Písku, a pak se přestěhovali do hlavního města. Tady objevil kino a v něm svět filmu. A když poprvé vešel do foyeru Národního divadla, rozhodl se, že bude hercem.

Česky se naučil rychle

Mít odvážný cíl je fajn, ale Bláhovi k jeho splnění přece jenom na začátku hodně chybělo. Základní problém, neznalost českého jazyka, v dětském věku naštěstí rychle

Zbývá vám 73% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden