Bude podzim života Jany Andresíkové slunnější?

Neradostná bilance života

Když herečka JANA ANDRESÍKOVÁ (75), známá jako čarodějnice a souputnice Rumburaka z Arabely, zalistuje v knize svého soukromého života, není to povzbuzující čtení.

Populární herečka byla dvakrát vdaná a ani jednou se její soužití s manžely nepovedlo. Po rozvodu s otcem své dcery MICHAELY BINDEROVÉ (47) zůstala s dítětem sama. Uživit sebe a dítě nebyla legrace. Byla tak daleko, že myslela dokonce i na to, že zabije sebe i dceru.„Bydlela jsem tenkrát v takovém sklípku, kde byla tři okna. Ta jsem utěsnila. Michalku jsem vypulírovala, načesala, dala mašli. Pak sebe. Pustila jsem plyn a šla si lehnout,“ šokovala herečka, kterou vysvobodil příchod kamarádky.

Druhý manžel měl psychické problémy

Vdala se podruhé za svého souseda. Věřila na štěstí, ale nedostavilo se. Manžel ji deptal, sledoval, žárlil. Jana sama neměla sílu tento nešťastný svazek ukončit. Vyřešil to nakonec manžel sám. Zastřelil se. „Stalo se to přede mnou. To koukáte jako blázen. Až po čase se to nějak v hlavě rozfázuje. A pořád si říkáte – proč, proč?“Jana Andresíková skončila v péči psychologů. Její trápení s rodinou však zdaleka neskončilo.

Dcera se od ní odvrátila?

Když se hereččina dcera Michaela před lety usadila na Mělnicku a požádala matku, aby se k ní přistěhovala blíž, Andresíková neváhala. Opustila Prahu, přátele, kontakty. Krev není voda. Byla to ale fatální chyba. Z nepochopitelných důvodů se dcera začala k matce chovat jako k cizímu člověku a po nějaké době s ní přerušila kontakt úplně. „Nejhorší je, že nevím, proč to tak je,“ postěžovala si herečka, která chce dům prodat. To se ale bohužel nedaří. Za utržené peníze by si ráda koupila byt v Praze, kam se chce vrátit. Ocitla ale spíš v začarovaném kruhu a je uvězněna v domě, který ji měl přiblížit k milované dceři. Teď nemá nikoho, komu by se svěřila nebo s ním zašla třeba na kávu. A do toho se navíc přidaly i těžké zdravotní problémy. Prodělala tak operaci očí, páteře, často padá a lehce si i láme kosti. „Já se ale uzdravím a budu lítat jako čečetka. Ať se důchodci třesou,“ neztrácí humor známá herečka, která si v životě prožila své.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden