Moje sladké tajemství

Budíček! Vždyť je pět ráno...

Tělo nám dává různé signály, že něco není v pořádku. Jedním z varování může být pravidelné noční probouzení v určitou a konkrétní hodinu. Jak se tomu vyhnout dřív, než se z nočního bdění stane chronický problém?

Večer nemáte problém s usínáním, ale jakmile udeří určitá hodina, jste vzhůru? Může to mít několik příčin a vyústit ve zdravotní problém. Podívejte se v noci na hodinky a zjistěte, co vás trápí.

21:00 až 23:00 hodin

Běžně chodíte v tuto dobu spát, ale najednou ne a ne usnout? Na vině je pravděpodobně stres a úzkost. Pokud jste naprosto probuzení, nezůstávejte v posteli a dělejte něco, co vás uklidní a odvede vaše myšlenky k příjemným věcem.

Zkuste si dát lehčí večeři.

Vyhněte se počítači a mobilnímu telefonu. Může jít také o potíže s oběhovým systémem nebo imunitou. Nechte si zkontrolovat slinivku a štítnou žlázu.

23:00 až 01:00 hodin

V tomto čase se budí ti, kteří se špatně stravují. Tato doba patří žlučníku a vy můžete cítit tlak v pravém boku nebo vzadu pod lopatkou. Intenzivní zpracovávání tuků přetěžuje organismus, a vy nemůžete zabrat. Zkuste příště lehčí večeři, a budete si moci zase v klidu odpočinout.

01:00 až 03:00 hodin

Jde o časové okno spojené s životosprávou. Tentokrát se ozývají zatížená játra. Proto se budí ti, kteří večer popíjeli alkohol, kouřili a jedli nezdravě. Tyto zlozvyky raději omezte, víc relaxujte, a bude se vám spát lépe.

03:00 až 05:00 hodin

Mezi třetí a pátou hodinou pracují nejvíc plíce. Pocítí to především astmatici a ti, kdo mají těžkosti s dýcháním. Může vás budit kašel nebo vydýchaný vzduch v místnosti. Ozývat se mohou i psychické potíže jako úzkost nebo deprese. Zírat v tuto hodinu do stropu je frustrující.

Proto se snažte při probuzení nerozsvěcovat a nerozčilujte se nad skutečností, že už možná do rána nezaberete. To vás totiž zaručeně probudí. Můžete si uvařit nějaký zklidňující bylinkový čaj, třeba s meduňkou, a jít si klidně ještě na pár hodin lehnout.

05:00 až 07:00 hodin

Doba, kdy se začíná probouzet tlusté střevo. Lidé se přirozeně budí, aby se organismus zbavil škodlivin a správně se vyprázdnil. Pokud trpíte zácpou, může vás probudit bolest břicha. Úzkostní jedinci zase nemohou dospat kvůli silnému nutkání na stolici.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden