Buďme sami sebou

Ovlivňují naše prožívání a chování. Komplexy jsou v každém z nás bez výjimky. Záleží na tom, zda jsme schopni si je uvědomit, jak s nimi umíme naložit a do jaké míry se jimi necháme ovlivňovat. To záleží také na tom, jak moc dokážeme být sami sebou.

Je třeba se zbavit všeho naučeného, umělého, nepřirozeného a zkusit projevit svou pravou podstatu. Jenže lidé jsou naučení se podřizovat trendům a tomu, co určuje společnost, ve které žijeme. Je pro ně mnohdy velmi náročné jít svojí vlastní cestou.

Jak jít svou cestou

Jde o první krok, mít chuť dělat něco jinak, než bychom měli. Dělat to, co skutečně chceme. Proč snít o životě, který si nedovolíme skutečně žít? Neláska k sobě a zapírání své přirozenosti a svých snů se odráží i na fyzickém zdraví.

Naše zdraví vždy zrcadlí to, jak se k sobě chováme. Nejvíce se na něm podepisují potlačené emoce, maskování bolesti úsměvem a odkládání řešení důležitých situací na potom. V našem těle se pak tyto negativní emoce usazují a přeměňují se na jed, který napáchá škody.

Jak se zbavit komplexů

Každý z nás má nějaké nedostatky, kterých si je bolestně vědom, a které mohou přerůst až v komplexy. Není vůbec snadné se jich zbavit, ale není to ani nemožné. Většina komplexů vzniká v dětství, kdy se rodičům nepodařilo vypěstovat v nás dostatečné sebevědomí.

Zkuste poznat všechny své silné i slabé stránky a využijte všechny své trumfy. Není zase tak těžké uvědomovat si a vážit si svých předností. Díky těmto poznatkům o sobě, vám začne pomalu ale jistě stoupat sebevědomí.

Díky němu pak zvládnete své zbytečné komplesy. Osvobodíte se od hloupých stereotypů a začnete konečně žít podle sebe.

reklama
reklama