Bydlení má Marcela Holanová za trest

Dostala zákaz od zesnulé mámy

Skoro to vypadá, jako by zpěvačce MARCELE HOLANOVÉ (64) nebylo přáno dokončit rekonstrukci domu, která se i kvůli soudům táhne už mnoho let. Soudní spory sice již skončily, ale komplikacím a hlavně dalším výdajům konec stále není.

Nepříjemnosti s rekonstrukcí vily začaly už kdysi, když původní stavební firma odvedla mizernou práci. Holanová, která firmu zažalovala, si tehdy svou pozici nešťastně zkomplikovala tím, že místo toho, aby všechny chyby zdokumentovala a reklamovala je, pokoušela se některé špatně udělané práce sama opravit.

Měla tak smůlu a soud prohrála. O to větší strach měla z dalšího soudního sporu, ve kterém pro změnu ta stejná stavební firma žalovala ji a požadovala zaplatit další peníze. Tentokrát už, jak sama Marcela říká, se spravedlnosti dočkala.

Soud stál na její straně a Holanová si tak mohla po dlouhých 12 letech konečně oddychnout. Hlavně mohla konečně nanovo začít s potřebnými opravami.

Potíže k tomu holt patří

Vzhledem ke špatným zkušenostem nechtěla už nic riskovat a všechny nové firmy, které měly dané práce provést, si objednala pouze na doporučení.

Považuje to za štěstí, přesto se ale opět musela potýkat s problémy. Zjistila, že ani doporučení nemusí být záruka kvality, a špatnou práci za jednu firmu nakonec bude muset napravit jiná firma. Po těch nekonečných soudech už to ale Holanová vnímá hodně sportovně.

„Beru to, že to tak asi musí být a že to není tak špatné,“ říká zpěvačka s úsměvem a dodává, že by se člověk přece unudil, kdyby bylo všechno bez problémů.

Na peníze nekouká

Podobný postoj se rozhodla zaujmout i k té nejméně příjemné a přitom nejdůležitější stránce celé záležitosti, tedy ke všem peněžním výdajům.

Jednotlivé položky raději nepočítá. To ale neznamená, že by si v platbách nedělala pořádek. „Mám takovou krabičku, do které dávám všechny účty,“ prozrazuje s tím, že celkovou částku, kterou za všechny opravy vydala, si spočítá, až všechno bude hotovo.

„Sama jsem hodně zvědavá, kolik to nakonec bude,“ směje se. Žádný ani přibližný odhad raději nemá.

Zákaz shůry?

Marcela přiznává, že mnohokrát už jí s problémovou vilou došla trpělivost, a dokonce hledala náhradu na výměnu. „Jenže jakmile jsem se do hledání jiného domu pustila na vážno, začala mě v noci strašit máma.“ Zpěvačka vzpomíná, že jí matka kdysi často opakovala, že dům nesmí prodat. Proto, když dostala ono jakési zvláštní znamení, zalekla se a z prodeje vily ustoupila.

Honosné vily plné stavebních problémů se zbavit nesmí.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden