Byl Cimrmanovým otcem Einstein?

„Milý soudruhu, Tvůj úmysl byl dobrý, ale verše se Ti nepodařily.“

Vystudovanými učiteli se to v dějinách našeho humoru jenom hemží. Jen jsou to většinou češtináři. Ale absolvent oboru matematika-fyzika? A vidíte, jeden by se našel. Scenárista, režisér, herec a jeden z duchovních otců Járy Cimrmana Ladislav Smoljak (†78).

Jednou si postěžoval, že ani jeden z jeho rodičů si do manželství nepřinesl knížku. Táta proto, že z rodné Podkarpatské Rusi dorazil do Československa jako téměř negramotný kluk.

Maminka číst uměla, ale na knihy neměla v dětství ani později čas. Po brzké smrti svých rodičů se jako nejstarší dcera musela postarat o své

Zbývá vám 84% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS.
Letní sleva!
Namísto obvyklých 20 Kč stojí nyní odemknutí článku pouhých 9 Kč! Kód k odemknutí článku, který od nás obratem obdržíte, můžete také zcela zdarma poslat svojí kamarádce a potěšit ji v letních měsících pohodovým čtením. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 900 10 09. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9001009 je 9 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden