Bylinkové rady pro bolavé dásně a zuby

Zkušené babičky se totiž s touto nepříjemnou situací uměly vyrovnat s pomocí běžně dostupných bylinek, a jiných osvědčených domácích prostředků. Některé z nich vám teď připomeneme, abyste je mohli vyzkoušet třeba o víkendu.

Často se totiž stává, že se potíže se zuby nebo dásněmi ohlásí právě, když je váš zubař daleko. Led nebo alkohol? Jako první pomoc se pochopitelně osvědčil led. 3x až 4x denně přiložte kus ledu na tvář, kde vás obtěžuje bolavý zub.

Zklidníte tím otok a již brzy se vám uleví. Můžete také vyzkoušet štamprli něčeho ostřejšího. Vykloktejte si ústa slivovicí, která svým obsahem alkoholu zub znecitliví a bolest přejde. Kromě znecitlivění má alkohol i desinfekční účinky, a určitě tak pomůže i od infekce nebo nežádaných bakterií.

Česnek a cibule nikdy nezklamou Je dobře známo, že zuby mohou bolest od zanícených dásní. Jako první pomoc se v tomto případě osvědčil hřebíček. Potřete postižené místo hřebíčkovým olejem, nebo v ústech rozžvýkejte několik kousků tohoto koření.

Už za několik minut se vám citelně uleví. Voňavý hřebíček mů ž e t e nahradit i obyčejnou cibulí nebo česnekem. Česnek je totiž výborné přírodní antibiotikum, které utiší bolest, a cibule má zase antiseptické vlastnosti. V případě potíží se zuby zkuste česnek nadrtit se solí a potřete touto směsí bolavé místo, cibuli stačí rozžvýkat.

Žvýkejte lístky tymiánu Ulevit od bolesti vám může i čerstvý tymián, který má také antiseptické vlastnosti. Stačí, když krátce povaříte jeho listy a odvar zcedíte. Pak ho během dne popíjejte. Vyzkoušet můžete i žvýkání listů tymiánu.

Na bolest zubu prý platí i pepř a sůl. Obě tyto složky jsou protizánětlivé a mají analgetické účinky. Když smícháte sůl a pepř s kapkou vody, vytvoříte tak pastu, kterou nanesete na zub a necháte pár minut působit.

Toto opakujte několik dnů minimálně jednou denně. Podle některých zdrojů můžete čekat zázraky.

reklama
reklama

Komentáře