Bylinkové tipy pro přírodní půvab

Podle našich babiček

Koupenou kostku nesoleného sádla rozpusťte v hrnci, ale pozor, nesmí se znovu škvařit! Vypněte oheň a do sádla přidejte dvě hrsti sušeného měsíčku. Zamíchejte, aby klesl na dno. Až bude hrnec studený, nechte ho stát na okně. Druhý den znovu zahřejte, přeceďte do uzavíratelné nádobky. Užívejte si univerzální zkrášlující mast.

Mandle s levandulí

Oblíbený mandlový olej s kapátkem, který se hodí pro péči o suchou pokožku, si vylepšete relaxační vůní levandule. Do lahvičky zastrčte kousek sušené větvičky. Ale nesmí z oleje vykukovat, aby nezplesnivěla.

Vlastnoruční balzám

 bio bambucké máslo

 tea trea olej

 hrst sušené máty

Spotřeba balzámů na rty je vysoká a ty koupené mají záhadnou vlastnost se někam ztrácet. Výrobou doma ušetříte, třeba vás to bude i bavit a někoho obdarujete. Připravte si zavařovací sklenici a hrnec pro vytvoření vodní lázně. Na dno sklenice nasypte rozdrcenou mátu a přidejte asi tři lžíce bambuckého másla.

Zahřejte, až se máslo roztaví. Přidejte pár kapek tea trea oleje a promíchejte. Nechte v lázni, dokud voda nevystydne. Potom znovu zahřejte a přeceďte do vhodných nádobek. Před použitím skladujte v chladu a ve tmě.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden