Bylinky na nemocný žlučník

Věděli jste, že onemocnění žlučníku postihuje dvakrát častěji ženy než muže? Může za to ženský hormon estrogen. Pokud i vás občas trápí podrážděný žlučník, můžete vyzkoušet některé z následujících rad.

Okamžitá první pomoc

Pokud máte pocit, že vás „vzal žlučník“, přiložte si na pravé podžebří ručník namočený ve studené vodě. Zároveň ale mějte na paměti, že byste neměli odkládat návštěvu lékaře.

Jenom ten dokáže stanovit správnou diagnózu a navrhnout optimální léčbu. Po prodělaném záchvatu se doporučuje následující den pít pouze hořký čaj a jíst suché pečivo nebo suchary.

Prášek pro posílení žlučníku

Pro jeho přípravu budete potřebovat 1 lžíci plodů ostropestřce, 1 lžíci kořene hořce žlutého, 1 lžíci fenyklových semínek, 1 lžíci anýzových semínek a 1 lžíci kořene lékořice.

Všechny přísady smíchejte, pomelte na prášek, ten pak uschovejte ve skleněné, dobře uzavíratelné nádobě. Po dobu 4 týdnů pijte 3× denně na špičku kulatého nože prášku zalitého 300 ml vlažné vody.

Uvařte si bylinkový čaj

Kdo má nemocný žlučník, tak jistě ví, že součástí léčby je i vhodná dieta. Pomoci mohou i bylinky, a z nich připravené čaje. K těm nejznámějších léčivkám, které mají pozitivní vliv na žlučník, patří zeměžluč, pelyněk, jablečník, vachta, řepík, měsíček, meduňka a máta.

Pomáhá při dně i artritidě

Bylinkáři už dlouho používají pampeliškový kořen u lidí, kteří trpí artritidou nebo dnou. Díky svým diuretickým vlastnostem uvolňujte tekutinou nahromaděnou v kloubech, která způsobuje úpornou bolest, a spolehlivě mírní záněty.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden