Bylinky na zánět močových cest

Všichni si ještě naplno užívají koupání i grilování s přáteli pod širým nebem. Málokdo si však uvědomuje, že na konci tohoto krásného měsíce jsou dny sice ještě teplé, v noci je však chladněji.

Pijte dostatek tekutin

Ten sice trápí obě pohlaví, ženy jsou však díky anatomické stavbě svého těla k této chorobě náchylnější. Příčinou tohoto poměrně častého onemocnění je nejen obyčejné prochladnutí, ale i různé bakterie, houby a viry. Záněty se obvykle projevují pálením a řezáním, nucením na močení a krutou bolestí. Proto jejich příznaky obvykle nepřehlédnete. V prvních chvílích můžete použít osvědčené rodinné recepty a pokusit se s tímto onemocněním vypořádat. Když zánět podchytíte v počátku, bude vám možná stačit zvýšené množství přijatých tekutin a klidový režim, který doplníte vhodnými bylinkovými přípravky a čaji.

Pomůže suché teplo

Pokud v tuto chvíli začnete s léčbou, ušetříte si spoustu dalších nepříjemných bolestí a komplikací. Pro začátek si můžete dopřát takzvané suché teplo. Nahřejte v troubě opatrně polštářek plněný třešňovými peckami nebo pohankovými slupkami, popřípadě použijte termofor naplněný hornekou vodou, a položte si jej na bolestivou oblast. Buďte v klidu, nejlépe pod peřinou, a pijte hodně tekutin, nejlépe bylinkových čajů.

Udělejte si křenové mléko

Jako první pomoc můžete také použít i úplně obyčejný křen. Ten je samozřejmě jako přírodní antibiotikum nejvíce účinný v syrové formě. Můžete si ho nastrouhat s jablkem, které zmírní jeho přirozenou ostrost, nebo si z něj udělat „křenové mléko“. Připravíte ho celkem jednoduše, a to tak, že jednu lžíci nastrouhaného kořene křenu zalijete 300 ml horkého mléka, necháte 15 minut vyluhovat, přecedíte a pijete po doušcích v průběhu celého dne.

Pokud během několika málo dnů nedojde ke zlepšení, vyhledejte lékaře, který zahájí léčbu antibiotiky nebo chemoterapeutiky. Zánět močových cest se rozhodně nevyplatí podceňovat. Může postoupit do horních močových cest, což jsou močovody a ledviny. Jejich onemocnění pak může člověka dokonce až ohrožovat na životě.

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama