Bylinky pro lepší paměť

Zapomínáte, nepamatujete si a dělá vám problém se soustředit? Chce to posílit paměť. Víme, co na ni funguje a nestojí majlant.

Chcete zlepšit svou paměť, schopnost soustředit se, myšlení a činnost mozku? Kromě procvičování různými křížovkami či čtení knížek, můžete zkuste i přírodní cestu.

Známý ženšen

Jeho kořen připomíná lidskou postavu. Má antioxidační vlastnosti, působí proti stresu a únavě, jeho síly můžete využít i při problémech s pamětí. Ženšen totiž zlepšuje krátkodobou i dlouhodobou paměť. Má pozitivní vliv i na soustředění a zbystřuje smysly. Využívá se také při léčbě chudokrevnosti.

Léčivá šalvěj

Častější pití šalvějového čaje přispívá k posílení celého těla, zabraňuje záchvatům mrtvice a velmi příznivě působí při obrně. S levandulí je jedinou léčivou rostlinou, která pomáhá při nočním pocení. Působí na kůru mozku, paměť, smysly a koncentraci.

Ginko biloba

O ginko bilobě je známo, že je to jedna z nejúčinnějších rostlin podporující dobrou paměť. Kromě toho zlepšuje schopnost vyšší koncentrace.

Žlutá sluncovka Ta podporuje také lepší soustředěn. Má také slabší analgetické účinky, užívá se tedy při bolestech a k celkovému uklidnění.

reklama
reklama