Bylinky pro více energie

Bylinky pomáhají lidskému organismu, léčí, tlumí bolest, zlepšují pokožku a mohou i dodávat energii. Léčebnou sílu z přírody využívají lidé od nepaměti. Životabudiče z bylinek můžete zvolit i vy, pokud se cítíte unavení a bez energie.

Eleuterokok

Pod tímto názvem se skrývá keř, který je často označován jako sibiřský ženšen. To proto, že jeho účinky jsou podobné účinkům ženšenu, který je ale složitěji získatelný. Sbírají se listy a kořen, má regenerační účinky a posiluje celý organismus, navíc není návykový. Eleuterokok má povzbuzující účinky, zvyšuje kondici a výkonnost organismu. Navíc zlepšuje obranyschopnost organismu před stresem.

Máta

Voňavý čaj z máty je příjemným zpestřením podzimních dní. Kromě krásné vůně má ale máta i léčivé účinky. Pomůže vám zlepšit náladu, dodá vám potřebnou energii a díky mátě budete mít i dobré trávení.

Parcha léčivá

Pod pojmem parcha léčivá se skrývá bylinka známá také pod názvem maralí kořen. Tato bylinka pomáhá léčit fyzickou a psychickou slabost, a především pak odstraňovat únavu. Sbírá se celá rostlina, jak ale z názvu vyplývá, nejvíce účinných látek je v kořenu rostliny. Mezi léčivé účinky maralího kořene patří i schopnost pomoci tělu vyrovnat se se změnou počasí, která u řady lidí způsobuje ztrátu energie.

Kopřiva

Tuto rostlinu najdete téměř na každém rohu. Můžete ji využít jako odvar pro krásné vlasy nebo jako čaj, který je výborným zdrojem energie. Kopřiva je plná vitaminů a minerálů, jeden šálek čaje vás proto rychle postaví na nohy a dodá potřebnou energii.

Rozmarýn

Tato léčivá rostlina, která je známá především v kuchyni, je také životabudičem. Rozmarýn povzbuzuje organismus, navíc uvolňuje ztuhlé svalstvo. A jako čaj mimo jiné posiluje pamět.

Ženšen

Exotická léčivá bylina pomáhá lidskému tělu zvládat stres, navíc snižuje únavu a dodává tělu energii. Kromě toho podporuje vytrvalost, kondici i vitalitu.

reklama
reklama