Moje šťastná hvězda

Bylinky pro zdravé ledviny

Pokud pociťujete příznaky jako únavu, neobvyklou náladovost, bolest v ledvinách po jídle, ekzém, akné, kožní vyrážky nadýmání, nebo náhlé přibývání na váze, znamená to, že vaše ledviny potřebují pročistit.

Nemluvě o jasných znameních jako problém s ledvinovými kameny či časté infekce močových cest. Zdravá dieta, cvičení a dostatečný příjem tekutin jsou pro podporu ledvin nezbytné. Chcete-li ledvinám pomoci ještě více, pak zahrňte do svého jídelníčku bylinky, které pomohou nastartovat jejich správnou funkci, pročistí je a zároveň působí jako prevence proti nemocem.Všechny léčivky seženete v lékárně nebo běžně v obchodě.

Zázračná petržel

Zdánlivě obyčejná petržel je silné, přírodní diuretikum, které může očistit ledviny. Podporuje zvýšenou tvorbu moči, díky čemuž pomáhá splachovat bakterie.

Pro blahodárný detox pijte několik šálku petrželového čaje po dobu asi jednoho týdne. Ten si připravíte tak, že 1 lžíci čerstvé drcené natě petržele přelijete 1 šálkem vroucí vody. Nechte louhovat asi 5 minut.

Smícháním 1/4 šálku petrželové šťávy, 1/2 šálku vody, trochy medu a citronové šťávy si můžete připravit vynikající detoxikační nápoj. Ten pijte 2x denně po dobu několika týdnů. Petržel můžete přidávat i do salátů a jiných pokrmů.

Zázvor vždy pomůže

Další účinná bylina, která čistí ledviny, je zázvor. Může pomoci vyplavit toxiny a škodlivé látky z ledvin i zlepšit trávení. Je také prospěšný při očistě jater. Jedním z nejlepších způsobů, jak zázvor využít, je pravidelně popíjet zázvorový čaj.

I jeho příprava je velmi jednoduchá. Stačí, když 2 lžičky čerstvě nastrouhaného zázvoru povaříte 10 minut ve 2 šálcích vody. Hotový zázvorový čaj pak ochuťte medem a citronovou šťávou dle chuti a pijte 2 až 3 šálky denně.

Jalovcová koupel

Na vyčištění a následovné posílení ledvin jsou výborné i sedací koupele. Potřebujeme 2 lžíce mořské soli, 5–6 kapek éterického oleje z jalovce. Koupele provádějte 15 minut po 10 dní.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden