Bylinky vhodné pro prevenci: příroda je štědrá

Už naše babičky věděly, že bylinky léčí a některé z nich mají příznivý dopad i na ženské orgány.

J sou nemoci, o nichž raději nechceme ani slyšet. Vyhýbáme se takovému tématu, protože se podvědomě bojíme. Dobrou zprávou je, že mnoha onemocněním můžeme předcházet. A je dobré vědět, jak.

Bylinky jako účinná prevence

Například rakovina prsu je nejčastějším nádorovým onemocněním u žen a nejvíce ohroženy jsou ty po čtyřicítce. Ošetřující lékař vás naučí, jak si můžete prsa sama vyšetřit. Určitou prevencí jsou také pravidelné preventivní prohlídky na gynekologii.

Kromě toho se můžete chránit i prostřednictvím matky přírody. Nabízí hned několik léčivých rostlinek, které můžete pro své zdraví snadno využít. Při potížích je ale vždy nutné navštívit lékaře.

Jetel luční

Červený luční jetel každý zná. Najdete ho na loukách i polích. Tato na první pohled obyčejná rostlinka má přímo zázračné účinky. Díky obsaženým rostlinným hormonům chrání prsa i děložní čípek.

Připravit si z jetele můžete třeba čaj – čtyři lžičky sušených květů zalijte 250 ml vroucí vody a nechte přibližně 10 minut odstát. Nálev přeceďte a pijte tři až čtyři šálky denně.

Černý pepř

Koření, které má v kuchyni snad každá hospodyňka, je snadno dostupné po celý rok, nepodceňujte pepř a přidávejte ho do celé řady pokrmů.

Samovyšetření prsů je snadné a dá se lehce naučit. Provádějte je pravidelně.

Studie, kterou provedli vědci z Michiganské univerzity, zjistila, že pepř společně s kurkumou výrazně zpomaluje růst nádorových buněk v prsu, aniž by ničil buňky zdravé.

Bazalka posvátná

Neodmyslitelně patří ke středomořským receptům. Odborníky je doporučována jako účinná prevence zhoubného onemocnění prsu. Vyplývá to z odborného výzkumu z roku 2006.

Bazalka posvátná obsahuje silné antioxidanty i protizánětlivé, antimikrobiální a protiplísňové složky. Osvědčila se i v časných stadiích tohoto onemocnění.

Lopuch větší

Využívá se především k ochraně prsu a vaječníků. Ulevuje od bolesti. Lopuchová semínka obsahují účinnou složku arctigenin. Kořen lopuchu zase obsahuje flavonoidy a polyfenoly, jež jsou skvělé jako prevence.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden