Moje šťastná hvězda

Bylinná sůl do koupele povzbuzuje i léčí

Bylinné soli pozitivně působí na náš organismus. Prokrvují, regenerují a také čistí náš organismus.

Základem je mořská sůl

Základem koupelové soli je kvalitní, čistá mořská sůl. Tu seženete hlavně v drogeriích. Pak potřebujete skleněnou, dobře uzavíratelnou nádobu, nejlépe zavařovací sklenici se závitovým uzávěrem.

Koupelové soli můžete posílit esenciálním vonným olejem. Vždy volte jen ten stoprocentní přírodní olej. Bylinky volte podle své nálady, barvy nebo zdravotních obtíží.

Jak ji vyrobit?

Do přichystané nádoby nasypejte asi jeden centimetr vysokou vrstvu mořské soli. Přidejte půl centimetru vysokou vrstvu sušených, nebo čerstvých bylinek.

Takto postupujte, dokud celou nádobu nenaplníte.Poslední vrstva by měla být opět sůl. Na tu pak můžete nakapat tři až pět kapek vonného éterického oleje.

Vhodný je především ten bergamotový, růžový, levandulový, dobromyslový, rozmarýnový nebo třeba mátový. Nádobu nezapomeňte důkladně uzavřít a nechat několik týdnů na stinném a teplém místě uležet.

Harmonizující koupelová sůl

Z mořské soli, sušených květů levandule a okvětních plátků růží si namíchejte harmonizující sůl. Přidejte i pár kvítků měsíčku lékařského.

Aroma obohatíte přidáním několika kapek levandulového nebo bergamotového vonného oleje. Sůl opět nechte chvíli odležet.

Koupelová sůl na nachlazení

Mořskou sůl tentokrát zkombinujte s aromatickými bylinami s antibiotickými a povzbudivými účinkemi, například s mateřídouškou, šalvějí, mátou, majoránkou nebo orgenanem.

Účinek soli ještě posílíte esenciálním olejem, nejlépe rozmarýnovým nebo dobromyslovým. A po nachlazení nebude ani památky.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden