Můj čas na kafíčko

Čajové balzámy pro vaši plet

Fungují jako pleťová voda, ale na rozdíl od kupovaných vaši pokožku nepodráždí, ale vyléčí a ještě příjemně voní. Po nanesení balzámů z čajů budete mít příjemný pocit a vaše pleť bude zářit zdravím. Vyzkoušejte je s námi!

1) Z černého čaje

Jednoduše si uvařte silný černý čaj. Po vychladnutí do něho přidejte pár kapek citronu a nechejte hodinku až dvě odstát. Posléze aplikujte na pleť pomocí vatových polštářků, nejlépe krouživými pohyby. Dané místo si můžete opláchnout, ale pokud vám to nikterak nevadí, není to potřebné.

Kořen zázvoru obsahuje mnoho vitamínů A.

2) Zelená síla

Ze zeleného čaje si udělejte silný odvar. Když je ještě teplý, nechejte v něm rozpustit lžíci medu a nechejte zcela vychladnout. Zelený čaj je antibakteriální a dokonale vaši pleť vyčistí od drobných mikro- organismů. Ideální je čtvrt hodiny po aplikaci této vodičky pokožku smýt vodou, aby se dané místo zcela umylo.

3) Zázvorová očista

Čerstvý kořen této štiplavé zeleniny nakrájejte na co nejmenší kostičky a zalijte je převařenou vodou. Přidejte jeden až dva kousky hřebíčku a nechejte vylouhovat a chladnout. Pak vatovým polštářkem nanášejte na pleť. Tato vodička je ideální na citlivou pokožku, zázvor totiž umí vstřebávat určité množství tukových ložisek.

4) Tinktura z máty

Peprmintové zlato, tak se jí přezdívá, a právem! Natrhejte si dvacet lístků a zalijte je vroucí vodou. Po vychladnutí přimíchejte trochu skořice. Je vhodná na unavenou pokožku nebo v případě obyčejné relaxace pro lepší pocit. Po aplikaci po pár minutách pak lehce omyjte.

5) Bílý čaj

Je to o něco luxusnější verze pleťové vody, ale výsledek je fantastický. Silný čajový odvar nechejte vychladnout a nanášejte ho na na své tělo ve dvou až třech vrstvách s rozestupem několika minut. Obličej po aplikaci řádně, ale lehce omyjte pod tekoucí vlažnou vodou. Na pokožku v žádném případě netlačte! Bílý čaj díky svým schopnostem umí částečně revitalizovat podrážděnou kůži.

Pomáhají díky mastným kyselinám.

6) Mandlová terapie

Dvacet gramů mandlí nasekejte a nasypte do hrnce s hrnkem vody. Na mírném ohni nechejte směs pozvolna vařit půl hodiny až hodinu. Po vychladnutí nanášejte vatovým polštářkem. Tento druh oříšků obsahuje nepatrné množství kyanidu, který pokožku lehounce paralyzuje a tím jí prospívá. Následně si pokožku po 10 minutách omyjte spíše studenou tekoucí vodou.

Pozor! Nic se nemá přehánět!

Čajové balzámy pro pleť jsou poměrně silné. Proto je důležité je nepoužívat každý den, ale spíše obden. Při častější aplikaci silné koncentrace těchto roztoků by mohlo dojít někdy i k nežádoucím účinkům, jako je zarudnutí nebo lehké svědění pokožky. V žádném případě se ale nemusíte bát vážnějších vedlejších účinků, ty u takto přírodních elixírů nehrozí!

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Štítky:
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden