Čeká vás vyšetření žaludku?

Aby byl výkon jednodušší a vše proběhlo v pořádku, je potřeba dodržet určité postupy.

V první řadě nezapomeňte lékaři sdělit, jaké léky pravidelně užíváte. Poradí vám, které z nich si máte v den vyšetření vzít, a které raději užít až po výkonu. Obecně se doporučuje nevysazovat zejména medikamenty ovlivňující srdeční činnost a užít je ráno.

Ideálně tři hodiny před vyšetřením. Vynechat se naopak doporučují léky ovlivňující srážlivost krve. Léky obsahující kyselinu acetylsalicylovou je nutné přestat konzumovat už tři dny před vyšetřením. Pokud tyto léky užíváte, vždy o tom musíte informovat lékaře, který vyšetření bude provádět.

Snídani ano, či ne?

Co se nedoporučuje, je káva. Ta by vás měla postavit na nohy, ale spíš prohloubí dehydrataci a způsobí překyselení žaludku. Kolové nápoje také nejsou zázrak, díky cukru dodají energii. Jestli se na to cítíte, vyrazte na procházku, která okysličí krev.

Podobně pomůže i studená sprcha. Pokud máte možnost, pořádně se vyspěte. Před večírkem nezapomeňte na dvě pravidla. Vyvažujte alkohol vodou a dejte si nějaké tučnější jídlo. Tuk potáhne stěny žaludku a ty jsou vůči alkoholu odolnější.

Ostatní doporučení

V den gastroskopie se nedoporučuje kouřit a řídit motorová vozidla, proto si odvoz z nemocnice dopředu zařiďte.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden