Celer pro zdraví i krásu

Už ve starověkém Egyptě a Římě byl celer používán nejen jako chutné koření k dochucování nejrůznějších pokrmů, ale také jako přírodní lék s mnoha vitaminy a minerály. Dokáže vás zbavit stresu, přebytečných kil, a dokonce snižuje i cukr v krvi.

Celer obsahuje významné množství vitaminu B, a protože je zdrojem takzvaného B-komplexu, můžete ho používat i jako podpůrný prostředek vaší krásy. Díky němu budete mít zdravé vlasy, zuby, ale i nehty.

Snižuje cukr

Pokud máte vyšší hladinu cukru v krvi, dejte si celer.Prokazatelně snižuje nejen množství cukru, ale i krevní tlak. Působí také jako stimulant tvorby žluče, a tak příznivě pomáhá trávení. Navíc dokáže tělo chránit před žaludečními vředy.

Pomůže vám zhubnout

Rádi byste pár kilo shodili, ale ze všeho nejvíc vás trápí to, že máte po celý den a hlavně večer hlad? Protože je celer dost výživné jídlo, pomáhá snižovat chuť na mastná a sladká jídla.
Noste ho proto pořád při sobě. Umyjte ho, nakrájejte na kolečka a chroupejte klidně celý den, hlavně když vás přepadne hlad. Nejchutnější je celer řapíkatý.

Zbaví vás stresu

Stres a deprese nejsou vůbec nic příjemného. A posílit nervy a mozek také jistě potřebujete. Proto každý večer před spaním vypijte skleničku celerové šťávy. Nejenže vás zklidní, ale také po ní budete spát bez převalování a počítání oveček až do rána.

Vaše dávka energie

Cítíte se přes den unavení? V tom případě potřebujete vzpruhu. Smíchejte 100 ml celerové šťávy s 25 ml jablečné nebo hruškové šťávy. Přidejte lžíci jablečného octa a pijte ráno po probuzení, vždy před snídaní.

Když vám není dobře

Nachladili jste se a potřebujete první pomoc? Nesahejte do domácí lékárničky, ale do ledničky! Rozmixujte společně 100 ml celerové šťávy, 100 ml citronové šťávy a 100 ml mrkvové šťávy, jednu lžíci listů lichořeřišnice a nakonec můžete přidat malou lžičku medu.
Nápoj pijte čerstvý.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden