Celoživotní koníček málem připravil Vladimíra Brabce o život!

Někteří herci mají ve své kariéře jednu velkou roli, která jim přinese slávu i prokletí. Pro Vladimíra Brabce (†83) to byla role kriminalisty Zemana, za kterou ho pak lidé chválili i odsuzovali.

Vladimír Brabec (†83) původně hercem být nechtěl. Za všechno může vlastně taková obyčejná klukovská touha ulejt se ze školy. Na pražském Žižkově, kde se narodil a vyrůstal, narazil na letáček, že hledají děti do divadelního představení. Šlo o hru Dva roky prázdnin podle Julese Verna. Možná si v tu chvíli budoucí oblíbený herec vybavil, že i jeho rodiče kdysi byli ochotníky a tak se šel přihlásit.

Na svatbu přišel o hodinu dříve!

Tatínek byl řemeslník, malíř pokojů Vladimír Brabec vyrůstal ve skromných poměrech a mezi jeho nejlepší dětské vzpomínky patří ta, jak mu

Zbývá vám 87% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden