Čemu muži nikdy nemůžou rozumět

Muži prý nechápu ženskou logiku. Přitom je tak jednoduchá, nemyslíte?

Proč se ptáme: Máš mě rád?

Ženy potřebují slyšet milostné vyznání jako sůl a touží slyšet ta omamná slovíčka „miluju tě“. Ptáme se „máš mě rád“, protože od mužů chceme víc, než nám poskytují. A když se nám ujištění o nehynoucí lásce nedostává, snažíme se citovou prázdnotu kompenzovat něčím jiným. Může jít o dobré jídlo,častější schůzky s kamarádkami či nákupy, takže si nějakou dobu muž ani nevšimne, že se něco děje. Nezabírá-li to, žena se zeptá, jestli ji muž miluje a očekává důkaz ve slovech nebo činech.

Proč jim pořád něco vyčítáme?

Ženy si myslí, že muži stále chybují a tak je na to musí upozornit. Chceme naučit, jak to mají zařídit, abychom s nimi byly šťastné. Jenže výčitky u muže spíš vyvolávají odpor a kazí pohodu. Ten, kdo má ve vztahu neustále vyčítá, je ve vztahu ten závislejší. Žena se jen těžko smiřuje s něčím míň, než by chtěla, a tak za trest muže peskuje kvůli maličkostem. Každá z nás si chce připadat milovaná, krásná a žádoucí, a když nám muž ten pocit neposkytne, nasazujeme obrannou reakcí ve formě výčitek.

Proč nesnášíme jejich „Nevím“?

Máme rády, když muž vyjádří svůj názor jasně. Měli by si uvědomit, že od drsnějšího pohlaví očekáváme rozhodnost. Pokud partner neví, co chce, není to pro nás ani trochu sexy. Vždyť sám o sobě říká, že je pánem tvorstva, tak by si měl odpustit říkat to zatracené slovo: Nevím. Když se ptáme muže na něco praktického a on nikdy nic z toho neví, a my tedy o všem musíme rozhodnout samy, pak zjistíme, že takového chlapa k životu vlastně vůbec nepotřebujeme.

Proč rády nakupujeme?

Ženy nakupují raději, než muži, protože se tak odreagují od všedních starostí. Zatímco muži se uvolní na fotbale, my relaxujeme při lovu kabelek. Ženy jsou zvyklé spíše pečovat, ale jako zákaznicím je jim naopak péče věnována, což je příjemná změna. Navíc mají rády hezké, pěkně zabalené věci. A radosti, když se nám podaří objevit krásný kousek ve slevě, se snad nic nevyrovná!.

reklama
reklama