Cesta za krásnými vlasy: málo stylingu a masáž

Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou ženské krásy. Krásné vlasy můžete mít i vy. Stačí dodržet několik jednoduchých tipů.

Chcete-li mít vlasy krásné a také zdravé, je potřeba si na ně vyhradit nějaký čas a věnovat jim trochu více pozornosti.

Zpestřete jídelníček

Pokud do jídelníčku zařadíte potraviny bohaté na bílkoviny, zinek, selen, vitamin C a železo, dáte vlasům ten nejlepší základ pro zdravý růst a krásný lesk. Kde tyto živiny hledat? Nejvíce jich je obsaženo v kvalitním drůbežím mase, luštěninách, rybách a rybím oleji, veškeré zelenině, sezonním ovoci.

Zvyšte také příjem tekutin, hlavně čisté vody. Dostatek hydratace zajistí, že se vám nejen krásně vypne a projasní pleť, ale fit bude také pokožka hlavy, jejíž dobrý stav je pro správný růst vlasů nezbytný.

Kvalitní kosmetika

Vlasové pokožce ubližují především suché šampony a tužidla, ale i přípravky obsahující vysoké množství parabenů, silikonů a dalších chemických látek. Vybírejte produkty, které vlasy nezatíží.

Vyhněte se také častému upravování vlasů horkým vzduchem, nadměrně je totiž vysušuje a podporuje produkci kožního mazu, což může mít z dlouhodobého hlediska za následek problém v podobě mastných vlasů.

Vlasy nečešte, pokud jsou úplně mokré, a umývejte, až když to opravdu potřebují.

Čas na masáž

Dvakrát týdně si dopřejte domácí vlasové lázně – pozitivní změny se dostaví už po několika týdnech. K masáži vlasové pokožky nejlépe poslouží bříška prstů a lze ji provádět buď nasucho, anebo za použití speciálních sér obsahující kofein, olejů nebo kúr na podporu růstu vlasů.

Pokud používáte olej, pokožku nejdříve navlhčete. Postupujte jemnými krouživými pohyby směrem od čela přes spánky a temeno až po týl. Masáž by měla trvat ideálně 10 minut. Počítejte s tím, že se po masáži zvýší produkce mazu a další den mohou být vlasy „tak akorát na umytí“.

Masáž tedy neprovádějte na čerstvě umytých vlasech.

reklama
reklama

Komentáře