Můj kousek štěstí

Cestovní horečka? Tu zvládnete!

Účelem dovolené je především odpočinek. Nervy si zakažte

Na letní dovolenou se obvykle těšíme měsíce dopředu. Když se ale blíží čas odjezdu, můžeme začít pociťovat neklid.

Stihnu si zabalit a zařídit všechno potřebné? Určitě něco zapomenu! Takové a podobné myšlenky začínají neodbytně útočit na naši mysl. Jak se napětí zbavit a užít si těšení na zaslouženou dovolenou v klidu? Máme pro vás pár tipů. Mají za úkol vás uklidnit, nikoli už nyní stresovat...

Vonné oleje a tinktury dokážou se stresem pěkně zacvičit.

Nenechte vše na poslední chvíli

Už když dovolenou plánujete, je potřeba zařídit několik nezbytných věcí. Cestujete-li za hranice, zkontrolujte platnost cestovních dokladů a zjistěte si, jestli jsou v cílové zemi povinná některá očkování a jaká tam platí epidemiologická pravidla.

Dopředu si promyslete, co potřebujete stihnout ve dnech před odjezdem. Například si zajistěte hlídání pro domácí zvířata či péči o zahradu apod. Vyperte a vyžehlete si dopředu také oblečení, které si s sebou chcete vzít.

Třezalku neberte, užíváte-li antidepresiva.

Udělejte si seznam

Pro samotné balení je dobré mít vše potřebné někde poznamenané. Když budete mít vše důležité sepsané, můžete si pak jen odškrtávat splněné položky, což vám pomůže odstranit velkou porci stresu. Nebudete muset nosit vše v hlavě, takže na nic nezapomenete.

Pohyb i bylinky

Pokud už máte vše připravené, ale stále se vám nedaří zbavit nervozity, zkuste se odreagovat. Dejte si svižnou procházku, která vám rozproudí krev a pomůže zklidnit mysl. Pro zklidnění myšlenek můžete vyzkoušet také bylinky, například v podobě tinktury. Například z třezalky, která působí i na nervovou soustavu, nebo z vrbky. K zahnání akutního stresu můžete vyzkoušet také aromaterapii.

Připravte si nejprve horkou koupel s pěnou, pusťte si relaxační hudbu a do aromalampy nakapejte své oblíbené vonné oleje. Představujte si, po krk v lázni, jak už jste na místě a užíváte si odpočinek, dobré jídlo a přírodní krásy či památky.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden