Chce se vyrovnat Bohdalce?

Své dcery zřejmě neposlechne, bez milovaného herectví být prostě nedokáže!

Jde do toho znovu po hlavě. IVA JANŽUROVÁ (80) se vrátila ke své milované profesi naplno. Jenže její dcery se o ni bojí a byly by asi raději, kdyby víc odpočívala. Zmohou ale něco, když se sušká, že se chce vyrovnat kolegyni?


Ještě nedávno to vypadalo, že Iva Janžurová (80)zkolabuje, a byla moc ráda, že měla díky pandemii trochu klid od práce. Jenže místo toho, aby svůj život přehodnotila, plánuje se své práci znovu věnovat naplno.


„Cítím se teď  fantasticky,“ prohlásila v jednom rozhovoru, kde se také podělila o to, co v blízké době plánuje. Údajně nemá zůstat jen u divadelních představení, za několik měsíců má točit i nový seriál. Iva z toho má zřejmě velkou radost, její dcery to ale děsí.


Možná do ní doma hučí, ale asi je to k ničemu.

Mysleli si, že se změní

Podle všeho nechtějí, aby se jejich maminka takhle pracovně přepínala, obzvlášť když teď rok skoro nic nedělala. Hvězda Kukaček Sabina Remundová (49) se už několikrát nechala slyšet, že herečce i vynadala za to, že se nešetří.

Společně se starší sestrou Theodorou (47) asi tajně doufaly, že ji koronavirová pandemie trošku zpomalí a že se jí možná zalíbí i to, že je doma a nemusí nic dělat. Teď se však ukázalo, že ani to nepomohlo. Je vidět, že má Janžurová vlastní hlavu a pracovat chce do té doby, dokud se udrží na nohou. Jak to ale všechno bude zvládat?

Jako slavná kolegyně?

Jak se sama svým přátelům svěřila, do penze jít nehodlá, ostatně by nebyla první ani poslední herečkou, která to tak má. Odpočinek jí zkrátka nic neříká. Její kolegové si ale tak trochu myslí, že v tom má prsty i něco jiného.

Není tajemstvím, že Janžurová vždy záviděla kolegyni Jiřině Bohdalové (90) její elán. Přece jen je o celých deset let starší, leckterá šedesátnice by jí však mohla jen závidět. Nechce se jí Iva náhodou zčásti vyrovnat?

Možná i proto si toho na svá bedra bere až přespříliš. A to i přesto, že ji ještě přednedávnem hodně trápilo zdraví.

Má problémy s pamětí?

Před čtyřmi lety herečka podstoupila operaci srdce, konkrétně nahrazení aortální chlopně. Její potíže začaly zcela náhle. „Hráli jsme zrovna v Olomouci Božskou Sarah a já nemohla dýchat! Pak jsem zjistila, že se mi z hlavy vykouřil text,“ přiznala. Celý zákrok byl velmi náročný.

Iva je ale velká bojovnice a všechno nakonec zvládla. Ztráta paměti ji ale pořádně vyděsila. Nevěděla totiž, zda se to náhodou nebude opakovat. Stejné problémy řešila i před rokem.

Nucená herecká pauza pro ni byla novou hrozbou. Tentokrát ale nezahálela, a i když nemohla hrát, alespoň si doma oprašovala texty a trénovala tak paměť. 

Dokážou ji někdy pochopit?

Vypadá to, že její dcery s ní nic nezmohou. Janžurová má jasno, herectví je celý její život a bez něj by jen chřadla. A to nechce za žádnou cenu dopustit. Nezbude jim tak asi nic jiného než se s tím smířit.

Vždyť by byla vlastně velká škoda, kdyby s herectvím přestala. Jakmile se totiž v nějakém fimu objeví, je to záruka prvotřídní kvality.

reklama

Komentáře