Chceš odejít? No tak si jdi!

Každý rozchod zraňuje, jenže proč zrovna tenhle vám rozerval srdce na kusy?

Dávala jste do vztahu všechno, a nakonec zjistila, že pro toho bídáka, jemuž jste dala srdce, jste neznamenala NIC! Jak přijmout to, co vůbec nechcete, a přestat se trápit pro toho, kdo už se netrápí pro vás?

Jedno z největších trápení, jaké žena může zažít, je milovat bez opětování. Dávat chlapovi maximum, a stejně cítit, že to nestačí. Škemrat o lásku, která se vytratila, až za mez vlastní hanby, a přesto být ignorována, je tak moc ponižující.

Když pak chlap práskne do bot, zpočátku vnímáte jen ukrutnou bolest srdce a nerozumíte ničemu. Je tohle ale opravdu ZTRÁTA? Opustí-li vás někdo, kvůli komu se tak šíleně trápíte, není to naopak spíš zisk?

Jestli jste pro něj NIC, nebuďte s ním.

Závislá na lásce

Příliš vztahů se rozpadá proto, že jeden si začne připadat přehlížený a začne o to víc usilovat o pozornost druhého, až přestane být tím, kým býval. Jste-li na partnerovi závislá, dáváte mu příliš své energie a tím ho můžete snadno zahltit.

Přestanete mu tak totiž imponovat, nabíjet ho svou energií, a naopak ho můžete začít dusit. Proto se snažte na partnerovi neviset. Nechávejte si dál svůj prostor a cíleně posilujte svou ženskou energii. Třeba tancem…

Vyvážené dávání i braní

Když druhému dáváte víc, než se vám vrací, začne vás bolet srdce. Jako žaludek, který vyhládne. Ve zdravém vztahu čím víc dáváte, tím šťastnější se cítíte, protože vaše dávání má pro druhého hodnotu.

Kdykoli ale dáváte a nedostáváte zpět nic, začnete se cítit špatně, nedoceněně a máte nezdravý vztah, který nakonec nejvíc vytrestá toho, kdo dává víc.

Vztah jako kolej složená z kolejnic

Nejsnazší cesta, jak ztratit svoji hodnotu a sama sebe, je začít žít podle toho druhého a přestat být svá. To, že s někým spojíte svou životní cestu, je jako když jedna kolejnice sladí směr s druhou.

Vznikne kolej – spojení dvou kolejnic. Na síle každé z nich záleží, žádná z nich nesmí zmizet, protože jinak by vlak vykolejil. Je to stejně důležité, jako si uchovat ve vztahu i svůj svět a všechno to, co vás baví. Své zájmy, koníčky a potřeby.

Nechte ho odejít. Přijde lepší!

Respektujte rozhodnutí druhého, pokud vás považuje za bezcennou. Dovolte mu odejít a poznat, jestli mu chybíte. Dopřejte mu čas, ať pozná, jestli jste pro něj opravdu znamenala NIC. Anebo zjistí, jakou jste pro něj měla nenahraditelnou hodnotu.

A pokud pro něj vaše nepřítomnost nebude důležitá, pak pro vás jeho přítomnost už nemá žádný význam! Je dobré si to ujasnit, než se po vašem boku objeví někdo, kdo si vás bude vážit a bude vám schopen ze sebe také něco dát.

Zavřete už dveře od minulosti

Když vztah skončí, vyplakejte se, vykřičte, vynadávejte, ale pak se také hodně dlouho hýčkejte. Svého bývalého nechte v minulosti a zavřete od ní dveře. A až budete připravena na nový vztah, nevrhejte se hned do první náruče.

Pamatujte, že každý nový muž se zdá na začátku vždycky úchvatný, protože na něm s úžasem vidíme to, co ten předchozí neměl. Když se pak časem ukáže jako nesprávný, neznamená to, že je špatný člověk. Jen je prostě nesprávný pro vás.

Stejnou chybu už neuděláte

Někdo se snaží na svých chybách pracovat a odstraňovat je, a jiný si je nechce přiznat. Proto je ani nenapravuje. Nebojte se dát najevo, že o svých chybách víte, a v ideálním případě pracujte na jejich odstranění.

Nebo dejte najevo, že víte o partnerových chybách a chcete mu pomáhat, aby se z nich dostal. Neděláte to jen kvůli němu, ale kvůli vztahu. Potřebujete silného partnera, který i vám pak pomůže ve vašich osobních problémech. Protože vždycky dokážete víc, když ve vás druhý věří.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden