Chcete mít krásné, dlouhé a pevné nehty?

Je jen málo žen, které mají nádherné nehty bez péče, ostatním pomáhají různé olejíčky, tabletky, zábaly, potravinové doplňky...

Co nehtům přesně chybí a jak se to projevuje? Poznáte zdravé a nezdravé nehty? Zdravé nehty jsou krásně hladké, měkké, lesklé a průsvitné (v barvě vaší kůže) Nezdravé nehty mají rýhy, prasklinky, změnu barvy, pomalý růst způsobený nedostatečnou výživou nebo nadměrným kontaktem s chemickými látkami.

Co je pro zdravé nehty nezbytné?

Dostatek vitamínu A, nejlepší jsou meruňky, papája, mango, meloun, vaječný žloutek, tuňák a losos. Dostatek zinku je obsažen ve většině ořechů, v rybízu, fíkách a v lososu. Dostatek vápníku získáte v mléčných výrobcích, brokolici, rozinkách, pomerančích a kiwi. Dostatek biotinu obsahují sušené fíky a vaječný žloutek.  Co prozradí nehty o vaší stravě? Zarudnutí v okolí kůžičky ukazuje na špatný metabolismus mastných kyselin Trhlinky a prasklinky signalizují dehydrataci. Bílé skvrny značí nedostatek zinku a hořčíku . Záděry naznačují nedostatek proteinu a vitamínu C. Suché a lámavé nehty značí nedostatek vitamínu A a vápníku..

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden