Chlubí se, že už dostává důchod

Patnáct let byla herečka Zlata Adamovská (62) spjata s rolí Běly Valšíkové v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. Jak ale všichni diváci dobře vědí, seriál končí, což pro Zlatu znamená nejen konec pravidelné tučné výplaty, ale hlavně velkého pracovního nasazení.

Navíc v době, kdy sice zkouší v divadle, ale to, zda a za jakých podmínek se scény otevřou, je stále nejisté. „Mohla bych dělat lakýrníka, protože mě to hrozně baví.

Nebo taxikáře, protože ráda sedím za volantem a Prahu znám jak své boty,“ říká tak trochu v žertu herečka o tom, jak naloží s množstvím volného času. A přestože stále vypadá neuvěřitelně a energie má na rozdávání, čas je neúprosný a i ona už se zařadila do kategorie starobních důchodců.

„Jsem opravdu čerstvá důchodkyně, takže už jsem dostala dva důchody,“ přiznává Zlata s nadhledem, že už stejně jako její manžel Petr Štěpánek (72) rozšířila řady pracujících důchodců.

A přesto, že se výška důchodu jistě ani v nejmenším nemůže měřit s honoráři, na něž byla dlouhá léta zvyklá, je jasné, že je příjemné mít aspoň nějakou částku, jež jí pravidelně chodí na účet a dává pocit jistoty. A kdoví, možná že se Adamovské časem zalíbí možnost tolik nepracovat a moci si konečně začít užívat život plnými doušky bez ohledu na narvaný diář.

reklama
reklama

Komentáře