Chystáte se na svoji letní dovolenou? Nepodceňte přípravu

Už víte, kam se letos vydáte na dovolenou? Pečlivě vybírejte destinaci. Také zvažte, co si zabalíte s sebou. Podle lokace volte nejen vhodné oblečení, ale i kosmetiku a přípravky z lékárny. Za hranicemi se může stát spousta věcí, a je dobré vědět, že máte s sebou jistotu z domova.

Rozhodujete se podle toho, zda preferujete odpočinek aktivní, nebo se těšíte spíše na čtení knih a pobyt u moře? Svou roli bezpochyby sehraje to, jestli cestujete na vlastní pěst či necháte vše zařídit cestovní kancelář. Ta vám totiž na míru vyvoří plán přesně podle vašich přestav.

Elektronické cigarety jsou nejen na dovolenou lepší volbou než ty klasické.

Správný výběr

Každá varianta, kterou zvolíte, má samozřejmě svá pro a proti. Vydat se po vlastní ose znamená svobodu, nikdo a nic vás neomezuje, zároveň tato možnost bývá i cenově přívětivější.

Na druhou stranu musíte vše zařizovat, ubytováním a dopravou počínaje a stravou konče. Když se rozhodnete pro cestovní kancelář, nemusíte nic řešit, ale rozhodně si připlatíte.

Co se týče období, pak se obecně doporučuje, máte-li tu možnost, cestovat mimo sezonu. Určitě si dejte pozor při výběru destinace a zohledněte tamní podmínky, bezpečí a klima. Jestli máte rádi horko, a vás partner chlad, zvolte kompromis.

Kde budete pobývat?

Důležitým bodem při rozhodování hraje ubytování, které můžete vybrat pomocí aplikací se zákaznickými recenzemi. Cítíte se na odpočinkovou dovolenou v hotelu s funkčním zázemím?

Zabalte si na dovolenou efektivně!

Věnujte pozornost tomu, pro koho je primárně určen, zda nabízí písčitou pláž s pozvolným vstupem do moře a jak je zajištěný plážový servis. Není na škodu podívat se na možnosti výletů.

Relaxace na pláži je sice prima, ale vyrazit za krásami a poznáním místa, kde jste se rozhodli strávit dovolenou, bude příjemné zpestření. Vyplout ze stereotypu na dovolené vám prospěje i mentálně.

A jak jsou na tom kuřáci?

Plánování dovolené pro ně nebývá často jednoduché. Na jednu stranu je dovolená dobrou příležitostí, jak se tohoto zlozvyku zbavit, ale na straně druhé jsou tu ti, kteří bez cigarety zkrátka nevydrží.

Patříte-li do druhé skupiny, dejte si dobrý pozor na to, jaká pravidla v daném místě platí. Třeba v oblíbeném Bibione vás už nenechají zapálit si na pláži a podobných omezení existuje bezpočet.

Jak jsme již zmínili, právě dovolená nabízí možnost zkusit se zbavit cigaret úplně, což nebývá jednoduché. Dospělí kuřáci mají však volbu vyzkoušet moderní bezdýmné alternativy, které jsou méně škodlivé než klasické cigarety.

Jednou z nich je například elektronická cigareta IQOS VEEV. Bývá okolím dobře tolerována, neboť nikoho neobtěžuje kouř ani zápach. Je to proto, že toto zařízení funguje na principu odpařování kapaliny, produkuje tudíž pouze aerosol bez zápachu.

Toto zařízení můžete mít stále při sobě, dá se kdykoli zapnout či vypnout a i jeho nabíjení je velmi rychlé. Navíc skvěle padne do ruky a na výběr máte náplně v mnoha různých příchutích.

Na co dalšího nezapomenout?

Při volbě místa dovolené se inspirujte také recenzemi těch, kteří už zde nějaký čas strávili. Počet hvězdiček u hotelu není vše, často můžete být mnohem spokojenější v tříhvězdičkovém hotelu než v tom nejluxusnějším. Dobrých rad není nikdy dost, proto když budete chtít na něčem ušetřit, tak rozhodně ne na pojištění.

Pár stovek navíc vám v případě nehody či storna ušetří spoustu problémů i peněz. S tím tak trochu souvisí také to, abyste při výběru dovolené brali v potaz svůj zdravotní stav a případně se poradili s lékařem.

Například lidé s velmi citlivou pokožkou by raději měli cestovat mimo hlavní sezonu, kdy jsou teploty nižší, hodně pít a vyhýbat se pobytu na přímém slunci.

Není na škodu připravit si seznam věcí, jež si chcete vzít, nemusí totiž odpovídat tomu, co skutečně potřebujete. Nebalte na poslední chvíli a také se doporučuje si vše nejprve rozložit třeba na postel a teprve pak skládat do zavazadla.

Teď už se jen sbalit

Balení na cesty přestavuje mistrovskou disciplínu, v níž musíte být co nejefektivnější. Poradíme vám, jak na to. Vše začíná tím, kam se chystáte. Určitě bude jinak vypadat obsah kufru na exotickou dovolenou než ten do hor.

Nežehlete na dovolené

Pamatovat byste měli i na to, že si z cesty budete chtít dovézt nějaké suvenýry. Skvělým řešením je, že si vezmete cestovní balení kosmetiky a uvolníte si tak místo v kufru. Existuje také spousta fíglů, jak věci poskládat, aby zabraly co nejméně místa.

Na dovolené se nebudete zabývat činnostmi typu žehlení, proto už při balení myslete na to, aby oblečení bylo nemačkavé, případně ho složte tak, že se snadno později vyvěsí.

Počítejte s limity na váhu

V neposlední řadě, pokud letíte, zjistěte si váhové limity a rozměry zavazadel, ať nejste na letišti nepříjemně překvapeni.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden