Čím škodíte svým plicím a nevíte o tom

Dýcháním dostáváme do těla kyslík, bez kterého bychom velmi rychle zemřeli. Aby tělo dostalo dostatek kyslíku, musí být naše plíce zdravé a výkonné.  Že je škodlivé kouření, to je každému jasné. Ale plicím často škodíme, aniž bychom o tom věděli.

Hygiena především

Jistě, čistota je půl zdraví. Ale pokud si myslíte, že vyblýskaná domácnost je to nejlepší pro dýchání, můžete se mýlit. Při úklidu totiž používáme i prostředky které nejenže plicím nesvědčí, ale přímo je poškozují a mohou zhoršit astma, nebo přispět k jeho vzniku. Jde hlavně o čističe obsahující chlór. Problém mohou představovat i parfémy z čisticích prostředků.

Od laku na vlasy po sprej na nohy

Aerosoly jsou v kosmetice velmi oblíbené. Lak na vlasy, deodorant, lesk na tělo, sprej proti pocení na chodidla, parfém... Několikrát denně kolem sebe ženy vytvoří oblak chemického aerosolu a část z tohoto oblaku se dostane do dýchacích cest. O tom, že to není zdravé, není pochyb. Některé látky které vdechnete mohou být i rakovinotvorné. Proto používejte spreje jen v dobře větraném prostředí a pokud je to možné, nahraďte je přípravkem v jiné formě.

Voňavá romantika

Vonné svíčky, vonné vosky, vonná stébla... Jsme doslova posedlí tím, aby to kolem nás pěkně vonělo. Jak už bylo řečeno, o zdravotní obtíže se mohou postarat už vůně samé. Tak, kde k jejich uvolňování navíc slouží teplo, ale ohrožuje zdraví mnohem více škodlivin. Jestliže žijete ve městě a na čerstvý vzduch se moc nedostanete, nedávejte svým plicím  další ránu tím, že si doma budete vonět prostor různými výparníky či pohlcovači pachů.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden